Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kanun Namina
Kanun Namina

Kanun Namina

Sanatçı: Ahmet Baran
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8680114940977

Kanun Namina Albüm Açıklaması


"Söylemek istediklerimi kelimelere dökebilseydim, taksim yaparak anlatmaya çalışmazdım..."

Sözcüklere müzikle yeni bir şekil kazandıran, kendini anlatmak için Kanun'u konuşturan Ahmet BARAN albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu. Kanun'un namını yürütmeye kararlı, Müziğin kanununa yeni maddeler eklemeye niyetli bu çalışma, sanatçının müzik dünyamıza kazandırdığı yepyeni çalım tekniği ile seslendirilmiş ilk albüm olma özelliğini de taşıyor. Aslında Türk Sanat Müziği enstrümanı olan Kanun'un ulaştığı sınırları oldukça genişleterek yeniden çizen BARAN bu üretimi ile sadece sesi değil hissi de yükseltiyor. Üstelik On parmağın Onunu da Mızrapsız şekilde sazıyla buluşturarak ve piyanistlere ait bir yeteneği, çalarken beynin iki lobunu da kullanma yetisini Kanunilere, birden çok enstrümanın ses zenginliğini de Kanun'a kazandırıyor. Böylece Metalica'dan Chopin'e, Love Story'den Forrest Gump'ın film müziğine şarkı olmaktan öteye geçerek yaşamlarımızın ayrılmaz birer parçası olan unutulmaz eserler Ahmet Baran'ın yorumuyla ve müzikaliteden ödün vermeyen tavrıyla şaşırtıcı şekilde gençleşip daha önce tadılmamış yeni bir lezzete kavuşuyor.

Ömrünü neredeyse sadece müziğe adayarak "En güzel dinlenme şeklini çalışma" olarak belirleyen virtüözün kendi bestesi olan şarkılar dünden bugüne ilerleyen bir lokomotif gibi çekiyor adeta bizi. Hunharca bir cinayete kurban giden Özgecan için yaptığı beste ile tatlı bir aşk hikayesinden gerçeğin sert ayazına Serkan Çağrı'nın klarnetinin acı çığlığı ile uyanıyoruz. Ahmet'in Rüyası ile Osmanlı'nın İstanbul'undan bugünün göğüne bir ok gibi fırlayıp eski sarayların yüksek duvarlarını mistik bir seyahatle aşıyoruz. "Işığı önüne al ve yürü. Gölgen arkandan ister gelsin ister gelmesin" diyen Baran'ın sözüne uyup onunla bu albümde birlikte yürüyünce her köşede başka bir usta karşılıyor bizi.

As'ların buluşma noktası, ortak paydası olan bu çalışmada Keman'da Erkin Onay ve Turay Dinleyen, Neyzen Bilgin Canaz, Bas Gitar'da Nurat Şensesli, Klavye'de Burç Şensesli, Fagot'da Eray İnal, Perküsyon'da Burak Çakır, Soner Özer, ve ayrıca Bilkent Senfoni Orkestrası Yaylı Sazlar Orkestrası'nın çok değerli sanatçıları buluşuyor. Duyunca herkesin geçmişte ayrı bir an'a, duyguya, yere, hatta biri'ne gidiverdiği bildik müziklerin yanına kendi bestelerini de ekleyerek 9 ayrı parçayı Kanun Namına adını verdiği albümde toplayan Ahmet BARAN dünyayı büyük bir Kanun, yüreklerimizi de sayısız kombinasyonla büyüyen notalarla titreyen tel etmeye kararlı görünüyor.


Albüm İçeriği

1.Nocturne In C Sharp Minor Frederic Chopin
2.Ahmet'in Rüyası
3.Dalgaların Oyunu
4.Love Story
5.Nothing Else Matters
6.Two Much Love Theme
7.Sızı
8.Endülüs
9.Sigan


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.