Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Praia Futuro

Praia Futuro

Praia Futuro

Sanatçı: İlhan Erşahin
Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 889854531423

İlhan Erşahin’in yepyeni projesi “Praia Futuro” Sony Music etiketiyle şimdi sizlerle!


 


 


Müzikal anlamda caz, rock ve groove melodiler ile harmanlanmış çok özel bir proje olan albüm türünün severleri için yepyeni bir hazine!..


 


 


Praia Futuro’dan, 70’lerin başında Brezilya’nın kuzeydoğusunda yer alan “udigrudi” akımının gelecek nesillerde hayat bulmuş hali olarak bahsedebiliriz. Söz konusu “udigrudi”ler, Recife, Maranhão ve Fortaleza’nın tasasız ve rahat bir hayat biçimi benimsemiş hippie’leriydi. Birbirinden farklı tarzları ve müzikal unsurları biraraya getirerek sanat yapmak udigrudi’lerin tutkularıydı; işte Praia Futuro da tam bu kültürel mirası takip ediyor. Nublu’nun kurucusu İlhan Erşahin, aralarında davulcu ve prodüktör Kalil, Cidadão Instigado grubunun gitaristi Catatau, ve Nação Zumbi grubunun efsanesi Dengue’nin de bulunduğu, Brezilya’nın kuzeydoğusunun modern öncüleriye birlikte son derece yenilikçi ve esaslı bir projeyle karşımıza çıkıyor.


 


Albüm her ne kadar hem jazz, hem de rock unsurları içerse de, genel olarak kabül görmüş “jazz-rock füzyonu”nun dışında bir tarza sahip. Kuzeydoğu Brezilya’nın zengin müzik kültürü ile rock müziğinin  bir araya gelmesi, udigurdi akımının pervasız ve organik köklerini ahenkli bir şekilde yansıtıyor.


“Praia Futuro,” son derece ufuk açıcı bir çalışma olarak, müzikseverlerin akıllarını başlarından alma potansiyeline sahip bir albüm niteliğinde.


 


İlhan Erşahin - Praia Futuro


 


Parça Listesi:


 


1. After Surf


2. Black Cat


3. Massive 


4. Agita Jovem


5. Praia Do Futuro


6. Roberto Carlos


7. Blade Runner


8. Ceara Club


 


 


 


 


 


 


 

Disk Türü : CD

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız