Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sebr/Sabır/Patience

Sebr/Sabır/Patience

Sebr/Sabır/Patience

Sanatçı: Ruşen Alkar
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8696135220592


Ruşen Alkar'ın ilk albümü Sebr/Sabır, sanatçının Kürtçe ve Türkçe bestelerinin yanında 2 adet Kürtçe halk şarkısının modern düzenlemesini içeriyor. Toplam 10 şarkıdan oluşan albümün Prodüktörü Serdar Ateşer. Ayşe Tütüncü, İzzet Kızıl, Cem Aksel, Vedat Yıldırım, Ertan Tekin, Ömer Avcı, Engin Aslan, Can Ömer Uygan, Osman Aktaş, Ruben Tinnenbaum gibi değerli müzisyenlerin katkı sunduğu albümün kayıtları Ayvalık(1901) ve İstanbul(Kalan)'da yapıldı.

Albümdeki şarkılar, özellikle Kürtçe müzik için yeni sayılabilecek tınısal mecralarda geziyor. Yaklaşık 10 dakika süren ve Roboski'ye adanmış olan Hilbûna Sîh û Çar Gîyan/Otuzdört Ruhun Yükselişi isimli şarkı, olayın müziksel bir mizansenle anlatıldığı etkili bir eser. Güme Gitti Hayat birçok insanın diline çabucak dolanacak iddialı bir şarkı. Bir Kürt halk şarkısı olan Were Keçê/Gel Kız düzenlemesi, Kürt müziğini gerçek anlamda Jazz müzikle buluşturan ezber bozucu bir parça. Sanatçının "anneye yazılmış bir ninni" olarak tarif ettiği Qîzê Bê Dê/Anasız Kız şarkısı ise dinleyen herkesi derinden etkileyecek.

Aslen Diyarbakırlı olan ve grubuyla uzun süre İzmir'de performans sergilemiş olan Ruşen Alkar'ın albümü için şunları söylüyor;

"... aykırı duran tınıları ve alışılmadık sözleri içtenliğimizle harmanlayarak, naif bir duyuş elde etmeye çalıştık. İki dil arasındaki yüksek duvarlardan bihaber görünüp, oyun bahçemize klişe argümanları/tınıları almamayı tercih ettik."


Albüm İçeriği

1.Cana Min
2.Rabe
3.Kayıp
4.Yürüdüm Ya Ben
5.Qıze Be De
6.Re Venabe
7.Dip Nere
8.Güme Gitti Hayat
9.Hilbuna SIH U Giyan
10.Were Keçe


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız