Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sıla

Sıla

Sıla

Sanatçı: Sıla
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 886971906325


Sıla, kendiyle aynı ismi taşıyan ilk solo albümü ile müzik dünyasına iddialı bir giriş yapıyor. Sony bmg tarafından yayımlanan albümün prodüktörü, sanatçının uzun yıllardır birlikte çalıştığı değerli müzisyen Ozan Doğulu.

Lise yıllarında müzikle aktif olarak ilgilenmeye başlayan sıla, şan ve ses eğitimi alırken aynı zamanda çeşitli müzik topluluklarında solistlik yaptı. Yüksek öğrenimine caz vokal bölümünde devam ederken 2000 yılında Kenan Doğulu ile tanıştı ve birlikte çalışmaya başladı. 7 yıldır sanatçının aralıksız olarak vokalistliğini sürdüren sıla, bu zaman zarfında istanbul'un çeşitli mekanlarında yaptığı programlarla da kendi dinleyici kitlesini oluşturmayı başardı.

Sıla'nın zaman içinde yaptığı besteler ve yazdığı şarkı sözleri Ferhat Göçer, Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu gibi değerli sanatçıların albümlerinde yer alırken, bugün ilk solo albümü olan 'sıla' nın oluşumuna zemin hazırladı.

Geniş kitleler onun sesiyle ilk kez sezen aksu ile yaptıkları ve 'sıla' dizisinin şarkısı olan ortak besteleri 'sıla / töre' sayesinde tanıştı.

Hareketli çıkış şarkısı '...dan sonra' nın çarpıcı sözleri sıla gençoğlu imzası taşırken, dikkat çeken müziği ve düzenlemesi ozan doğulu'ya ait.

Şarkının bir de süprizi var. '...Dan sonra' da sıla'ya albümün stüdyo aşamasında da desteğini eksik etmeyen Kenan Doğulu, vokali ve dikkat çekici rap düetiyle eşlik etti.

Albümde bir tanesi gözde kansu'yla, bir tanesi de Sezen Aksu'yla ortak olmakla birlikte tüm şarkı sözleri sıla'ya ait. Kendine özgü sözlerinin yanısıra albümde 5 tane bestesi de yer alan sanatçı, duru yorumu ile pop müziğe yeni bir soluk getirecek.

Sezen Aksu, Ozan Doğulu, Yalın, ve Efe Bahadır sıla'nın sözlerini değerli besteleriyle zenginleştirdiler.

Her şarkısından farklı bir keyif alınacak 'sıla' albümü, Ozan Doğulu, Murat Yeter, Mustafa Ceceli, Efe Bahadır, Nedim Ruacan gibi birbirinden değerli müzisyenlerin düzenlemeleriyle hayat buldu.

Murat Yeter, Aykut Gürel, Erdem Sökmen, Hüsnü Şenlendirici, İsmail Soyberk, Mustafa Ceceli, Göksun Çavdar, Yaşar Akpençe, Fatih Ahıskalı, Can Şengün, Birkan Şener, Cengiz Ercümer, Alp Ersönmez ve Gündem Yaylı Grubu gibi Türkiye'nin en başarılı müzisyenleri albümde sıla'ya eşlik ettiler.


Albüm İçeriği

1.Kenar Süsü
2.Cebren ve Hile ile
3.Malum
4.Uşak Makamı
5.Bıktım
6....dan Sonra (Sıla & Kenan Doğulu)
7.Ne Desem İnanırsın
8.Egeli Lodos
9.Dön Demeyi Unuttum
10.Köşe Yastığı
11.Özledim Onu
12.Rus Ruleti
13.Korkma (Sıla & Efe Bahadır)
14.Sıla
15.Kenar Süsü (Alternatif)

CD:

Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız