Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sırdaşk

Sırdaşk

Sırdaşk

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8691834010345


Geleneksel Tasavvufi Halk Müziği konusunda çalışan bağlama virtüözleri Coşkun Karademir ve Emirhan Kartal'ın birlikte yaptıkları ilk albüm "Sırdaşk" Kalan Müzik'ten yayınlandı. Karademir ve Kartal genç yaşlarına rağmen yaptıkları araştırmalar, icrasına katıldıkları pek çok albüm ve konserler ile bağlama konusunda aranılan sanatçılar. Her ikisi de bağlamanın pirlerinden kabul edilen Erdal Erzincan tarafından yetiştirilmiş. Bugüne kadar da pekçok projede birlikte görev almışlar."Sırdaşk" albümünde bu kez hem birlikte çalıyor hem de söylüyorlar. Ayin-i Cemlerin ortak nefesine sahip albüm, her iki sanatçının Alevi-Bektaşi kültürü ve müziği üzerine yaptığı çalışmaların demlenmesiyle ortaya çıkmış.

11 eserin bulunduğu albümde iki genç sanatçı Pir Sultan Abdal'dan, Aşık Noksani'den, Seyyid Nesimi'den türküleri geleneği bozmadan kayıtlara geçiriyorlar. Aynı zamanda Abdullah Bakır Dede, Mehmet Kartalkanat, Aziz Dede gibi Alevi- Bektaşi müziğinin öne çıkan isimlerinden yaptıkları derlemelere de yer veriyorlar. Albümün son eseri "Ali ile Muhammed'in Aşkına," Arguvan'ın Emirler Mezrası'nda Abdullah Bakır Dede ile yapılan bir "muhabbet"in kaydı olarak albümdeki yerini alıyor.


Albüm İçeriği

1.Çektiğim Cevri Cefalar
2.Ey Yezid
3.Dost Ne İçin Beni Zar İncidirsin
4.Efendim
5.Böyle Kem Zamanda
6.Hasan Hüseyin Aşkına
7.Lamekan Elinde
8.Gönül Kanat Açtı
9.Zamane Cahili
10.Bu Dervişlik Bir Dilektir
11.Ali ile Muahmmed'in Aşkına


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız