Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sonsuzluk-Perküsyon

Sonsuzluk-Perküsyon

Sonsuzluk-Perküsyon

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8697454902688


Bugünlerde birçok ülkede revaçta olan bir müzik türü var. İnsanları rahatlatmak amacıyla değişik teknikler kullanılarak icra edilen bu tür, meditasyon müziği olarak adlandırılıyor. Modern hayatla beraber etkisini iyice arttıran motivasyon eksikliği, stres, aşırı yorgunluk ve yoğun iş temposu gibi olumsuzluklardan kurtulmak için insanlar artık rahatlatıcı müzikler dinlemeyi tercih ediyorlar.
Başlıca amacı insanları dinlendirmek olan bu müzik türü, Türk kültüründe
870-950 yılları arasında yaşamış büyük Türk bilgini Fârabi'ye dayanıyor. Fârabi araştırmaları sonucunda, günümüzde de kullanılan bir çok Türk Müziği makamının farklı olumsuzluklara iyi geldiğini tespit etmiş. Rahatlama veya terapi müziği olarak adlandırılabilecek bu tür, bugüne kadar ritim ve su sesi eşliğindeki enstrümanların doğaçlamalarından oluşuyormuş.
Türk Müziğinin zamanla unutulmaya yüz tutmuş veya artık sıklıkla icra edilmeyen bu türü, RELAXATION MUSIC (Türk Enstrümanlarıyla Rahatlama Müziği) isimli bu çalışmada yeniden hayat buluyor.

Serideki albümlerin isimleri; Bahar, Huzur, Rüya, Sükun, Sabah, Umut, Okyanus, Dost, Sonsuzluk ve Keyif. Genç kuşak saz sanatçılarının icralarıyla oluşan albümlerin her biri tanbur, kanun, ud, ney, bağlama, keman, klarnet, çeng ve klasik kemençe gibi Türk müziğinde kullanılan farklı enstrümanlarla icra ediliyor.

Enstrümanların Türk müziğindeki klasik icraları ve eserleri, RELAXATION MUSIC serisinde güncelleştirilmiş olarak çıkıyor karşımıza. Batı müziğinde kullanılan elektronik, rahatlatıcı uzun sesler ve ritimlere, Türk enstrümanlarının huzur veren icraları ve doğa efektleri eklenerek modernize edilen bu on cd'lik seri, Türkiye'de bir ilk!

Her biri farklı enstrümanların performansıyla oluşturulan RELAXATION MUSIC isimli seriye dahil albümler, barındırdıkları kendilerine has tatlarla rahatlatıcı bir destek niteliği taşıyor.

Albümlerin yönetmenliğini, bu seride aynı zamanda besteleri ve bir albümü olan genç müzikolog ve neyzen Hüseyin Özkılıç yaptı. Aranjörlüğünü Arda Algül'ün yaptığı albümlerin stüdyo aşaması ise sekiz ay sürdü. Türkçe ve İngilizce bilgilerle sunulan albümler seri olarak ve tek tek satışa sunuldu.


RELAXATION MUSIC, modern hayatla beraber etkisini iyice arttıran stres, aşırı yorgunluk, yoğun iş temposu ve sınav heyecanı gibi insanları huzursuz eden çağımızın olumsuzluklarına karşı dingin, neşeli ve motive edici bir çözüm.


Albüm İçeriği

1.Göklerin Sesi / Voice Of The Skies
2.Sonsuzluk / Eternity
3.Kutsal Hediye / The Divine Gift
4.Gerçeği Arayış / Searhing For The Truth


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız