Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Su Yesili

Su Yesili

Su Yesili

Sanatçı: Hazal Selçuk
Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8690072007520


Hazal Selçuk'un bu ilk albümünde tüm düzenlemeler ve bir şarkı hariç tüm besteler babası Timur Selçuk'a aittir. " Sesin Işık Bana" adli eserin şiiri Hazal'ın babaannesi Şehime Erton'a aittir ve dedesi Münir Nurettin Selçuk tarafından bestelenmiştir.
Su Yeşili çeşitli insan hallerini Türkiye dokusuyla anlatan bir çalışmadır. Türkiye'nin derin müzikal kaynağından beslenen eserler aynı zamanda deneysel bir müzikal yapı anlayışı ile işlenmiştir.
Bu albümde, Aysel Gürel, Faruk Nafiz Çamlıbel, Federico Garcia Lorca şiirleri Timur Selçuk'un müzikleri ile buluşmuştur. Şarkıların yanına Hazal Selçuk'un hareket tiyatrosu biçiminde oluşturmuş olduğu bazı oyunların müzikleri de katılmıştır.
Sanatın en sağlıklı yansıtma biçimlerinden olduğuna inanan sanatçı "yok etmek sadece bir ana bağlı, yaşatmak ise bilgi, emek, yaratıcılık ve insani değerleri hayata geçirebilme becerisi gerektiriyor ki bu yaşamda zor ve zahmetli olan da aslında bu" diye düşünmektedir…Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız