Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Uçurumlar Arasında

Uçurumlar Arasında

Uçurumlar Arasında

Sanatçı: Tozan Alkan
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8699310360311


Şair Tozan Alkan zor bir İşe soyunuyor: Cumhuriyet sonrası modern şairlerimizin şiirlerini bütün besteleri kendine ait olan ezgilerle yeniden seslendiriyor. Hasan Hüseyin Korkmazgil, Özgün Bir Ses ve Müzik Salkımı: Uçurumlar Arasında ŞükranKurdakul, Abdülkadir Bulut, Erdoğan Alkan, Muzafffer İlhan Erdost, Tozan Alkan, Şeref Bilsel'e ait modern şiirin imkânlarıyla kaleme alınmış şiirleri seslendiriyor.Bu özgün çalışma bizi, şiirimizin müzikle içiçe oturduğu kadim tarihe götürüyor; hasve bozulmamış olana. Sözün gücünün, müziğin büyüsüyle kolkola yürüdüğü 'uçurumlar arasında' adlı albümün bütün müzikleri ve üç şarkının sözleri TozanAlkan'a ait.

Albümde de bestelenmiş bir şiiri bulunan ve fakat bugün aramızda olmayan Şükran Kurdakul bir vakitler genç şairlere, haklı olarak: "Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun." diyordu. Tozan Alkan'ın "Uçurumlar Arasında" adlı albümü Kurdakul'un yukarıdaki uyarısının sağlamasını alıyor sanki: ağzından çıkanı kulağı duyuyor Alkan'ın. Sadece duymuyor, duyuruyor ve duymak isteyenlere nitelikli sözle müziğin nasıl uyum içinde, abartıya,telaşa, gösterişe düşmeden "uçurumlararasında"n geçerek insana ulaştığınıda gösteriyor. Sırtımızı insana,dünyanın aşk ve hasretten el etek çekmediği zamanlara yaslayıp bu albüme kulak vermek hepimize iyi gelecektir.


Albüm İçeriği

1.Aşık Der ki
2.Bir Yürekten Bir Yaşamdan
3.İlhan Türküsü
4.İki Turna
5.Söze Geç Kalan Çocuk
6.Döne Döne
7.Gözyaşları da Çiçek Açar
8.Umut Gelme Zamansız
9.Uçurumlar Arasında
10.Feyzullah

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız