Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yürüyorum Düş Bahçelerinde
Yürüyorum Düş Bahçelerinde

Yürüyorum Düş Bahçelerinde

2 CD + DVD

Sanatçı: Sezen Aksu
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8697407055553

Yürüyorum Düş Bahçelerinde Albüm Açıklaması

Şimdi nedir bu Dvd Bu, benim size hediyem...

Bu aslında epeydir düşündüğüm bir şeydi. Şaka maka bir ömür paylaştık, gönül artık daha fazlasını istiyor. Görüp etkilendiğim, zaman zaman çok yerleşik kanaatlerimi bile bir anda değiştirebilen küçücük bir detay, söz, taze bir bilgi, hayatın içindeki beklenmedik herhangi bir sürpriz, yani ne varsa bir koşu gelip size yetiştirme arzusu...

Bu albüm aslında başlamak için iyi bir vesile oldu. Malum, müzik gibi popüler sanatlar büyük kitlelere daha kolaylıkla ulaşabiliyor. Böyle böyle düşünürken, bunu çok kolay yapabilecek bir sürü şansım olduğunu hatırladım. Hayat hakikaten de kocaman bir bahçe, her zaman söylenir ama gerçekten de öyle... Ama işte hayata bir resme bakar gibi bakabilmek, hayatı bir şiiri anlar, bir şarkıyı dinler gibi dinlemek, yaşamın kendiliğindenliğindeki öz estetiğini yakalayabilmek için biraz durup bakmak, baktığını görmek gerekiyor. Günlük hayatın rutin telaşları içinde yuvarlanırken, farkına bile varmadan dikkatimizden kaçan anlara, seslere ve karelere odaklanmak çok kolay değil doğal olarak.

Oysa, bütün bunları parantez içine alıp üzerine fazladan hiçbir söz söylemeden, büyük resimden küçük kareleri olduğu gibi çekip, çekiştirmeden bize sunan, bunu yaparken de mucizevi bir şekilde ama yine doğallıkla bizi bambaşka bahçelere götürebilen, bize hiç beklenmedik yeni pencereler açıveren gizli gözler var. Türkiye güncel sanatının icracılarından Cevdet Erek onlardan biri... Bana her anı fark etmeyi ve kaçırmamak gerektiğini yeniden hatırlattı.

Sizde nasıl duygular uyandırır, ne düşündürür bilemem ama içindeki katkısız doğal tadı hissedeceğinizden eminim... (Sezen Aksu)

 

 

Parça Listesi

LP 1

1.İzmir Yanıyor

2.Unutamam

3.Kaybedenler

4.Uslanmadım

5.Elveda

6.Tutunamadım

7.Kurşuni Renkler

8.Uçurtma Bayramları

9.Pardon

10.Lâl

11.Sorma

12.Kaçak

13.Lale Devri

14.Takvim

15.Muhabbet Kuşları

 

LP 2

1.Tören

1.Kibir

2.Yok Ki

3.Çakkıdı

4.Anadilim Aşk

5.Bile Bile

6.Gidemem

7.Gelsin Hayat Bildiği Gibi

8.İtirafçı Olma

9.Bekleyelim De Görelim

10.Büklüm Büklüm

11.Söz Bitti

12.Tören

13.İtirafçı Olma

 

DVD

1.Cevdet Erek "Katkısız"

 

Disk Sayısı : 1

Medya Cinsi : CD

Yorumlar 7
TÜM YORUMLARI GÖSTER
hastalık

aldığım cd leri tekrar alma hastalığına yakalandım. yada sezen hastalığı mı desek. küçükkende çok severdim kasetlerini de almıştım. sonra tek cdlerini aldım. sonra set halinde arşivi aldım. bunu da aldım merakla bekliyorum gelmesini. bence de sezen bu dünyaya bir hediye.

01.07.2009

çok kötü bir albüm !

dinledikçe insanın içine fenalık geliyorr...gereksiz bir çalışma

30.06.2009

sahibinin sesinden

Sezen Aksu;nun yorumu ve sesiyle şarkılar yeniden hayat bulmuş ve gerçek kimliğine kavuşmuş.Çok harika.Yalnız yeni 3 şarkı biraz sönük kalmış.albümün satış fiyatı çok uygun.herkesin müzik arşivinde yer almalı

23.06.2009

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.