Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mustafa Sandal

Mustafa Sandal Kimdir?

Mustafa Sandal, 11 Ocak 1970’te İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Tarabya’daki Özel Dost Koleji’ndeki ilköğreniminin ardından İsviçre’nin Cenevre kenti yakınlarında bulunan Collège du Léman’da orta ve lise tahsilini tamamladı. Ardından, üniversite tahsiline Boston New Hampshire Collège’da başladı. İçindeki müzik tutkusunu daha fazla bastıramayıp Türkiye’ye döndü. Profesyonel müzik yaşamına İstanbul Gelişim Stüdyosu’nda; Onno Tunç, Selçuk Başar, Uğur Başar ve Garo Mafyan gibi önemli müzik adamlarının yanında başladı.

Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Zerrin Özer, Muazzez Abacı, Ayşegül Aldinç, Yonca Evcimik, Ozan Orhon, Burak Kut, Deniz Arcak, Emel Müftüoğlu, Reyhan Karaca, İzel, Sibel Alaş, Asya, Hakan Peker ve Ferda Anıl Yarkın gibi sanatçılara verdiği besteler, kendisini aranan bir besteci ve söz yazarı konumuna getirdi. 1994 yılında çıkardığı ilk albümü Suç Bende’nin başarısı Mustafa Sandal’ı Türk Pop Müziği’nin yıldızlarından biri yaptı. Gölgede Aynı adlı ikinci albümü rekor bir satış tirajını da beraberinde getirdi. 1997 yılında, Londra’ya yerleşip üniversite eğitimine kaldığı yerden American College of London’da devam etti. Daha sonra Detay, Akışına Bırak, Kop, İste, Devam˝ Var, Karizma, Organik albümleri ve single çalışmalarıyla başarı grafiğini sürdürdü. İlk kez Fransa’da Sony Music ile yaptığı anlaşmayla dünyaya açıldı. Sanatçı yine 2003 yılında, Almanya-Universal Music etiketiyle Seven isimli bir albümle Avrupa’daki müzikseverlerle buluştu. Mustafa Sandal’ın Yaman ve Yavuz adında iki oğlu vardır.

 

Eserleri ve Katkıda Bulundukları

2 ADET
Beni Ağlatma

Beni Ağlatma


Mustafa Sandal
İnce Kapak
35,00 TL %35 22,75 TL
Reset

Reset


Eypio
CD
DMC
5,00 TL %20 4,00 TL
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.