Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ken Blanchard

Günümüzün çalışan ve kurumlarının yönetimini, Ken Blanchard kadar etkileyen pek az kişi vardır. Bir yazar, konuşmacı, danışman olarak Dr. Ken Blanchard'ı iş arkadaşları, müşterileri ve dostları, dünyadaki gelmiş geçmiş en en tutkulu, içgörülü ve güçlü bireylerden biri olarak tanımlıyorlar. Yönetim ve liderlik alanlarında gerçekleştirdiği çığır açan çalışmaları nedeniyle Ken, dünya çapında en etkili liderlik uzmanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Sıcak, esprili ve kalpten iletişim kurabilen bir konuşmacı olarak, karmaşık görünen konuları yalınlaştırıp kolay anlaşılır hale getirebilme becerisine sahiptir. Dr. Ken Blanchard, eşi Margie Blanchard ile birlikte 1979'da kurdukları uluslararası bir eğitim ve danışmanlık firması olan The Ken Blanchard Companies'in Şeref Başkanı'dır.

Spencer Johnson ile beraber yazdıkları ve basımından itibaren en çok satanlar listesinin değişmezlerinden olan Bir Dakika Yöneticisi (The One Minute Manager) kitabı günümüze kadar 13 milyon adetten fazla satmıştır. Yazar Ken Blanchard'ın Fanatik Müşteriler, Gung Ho!, Whale Done! ve Bir Dakika Yöneticisi serisinin diğer kitapları ile beraber 25 dilde basılan toplam kitap satışı 18 milyon adede ulaşmıştır. Kendisi, Amazon'un tüm zamanların en çok satan 25 yazarı listesindedir ve Accenture Şirketi'nin Stratejik Değişim Enstitusünce, dünyamınızın gelmiş geçmiş en büyük 50 düşünce lideri - yönetim gurusu arasında gösterilmiştir.

Yönetim ve liderlik, insan kaynakları, eğitim, hitabet alanlarındaki katkılarından ötürü, Grand Canyon Üniversitesi'nin İşletme Fakültesi'ne adı verilen Ken Blanchard, aynı zamanda çeşitli üniversite, dernek ve basın organlarınca pek çok plaket, paye ve ödüle layık görülmüştür.

Ken Blanchard'ın The One Minute Manager (Bir Dakika Yöneticisi) dizisi, Raving Fans (Fanatik Müşteriler), Gung Ho! (İşletme Kahramanları) ve Mission Impossible (Geleceği Yönetmek) kitapları, Yönetim Geliştirme Merkezi Kurucusu Mehmet Özcan tarafından, ayrıca son kitaplarından Leading At A Higher Level (Liderlikte Çıtayı Yükseltmek) kitabı ise Blanchard İnternational Türkiye uzmanlarından Fatih Uçtum tarafından Türkçemize kazandırılmıştır.

New Jersey'de doğan, lisans ve doktorasını Cornell Üniversitesi'nde, master derecesini Colgate Üniversitesi'nde tamamlayan Ken, halihazırda San Diago Üniversitesi'nin Yönetici Master Programı'nda, liderlik eğitimleri vermektedir. Ken, aynı zamanda mezun olduğu Cornell Üniversitesi'nde mütevelli heyeti üyesi ve misafir profesör olarak da görev yapmaktadır.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları


6 ADET
Pozitif İlişkilerin Gücü

Pozitif İlişkilerin Gücü


Ken Blanchard
İnce Kapak
18,00 TL %20 14,40 TL
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız