Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mehmet Y. Yılmaz

Mehmet Y. Yılmaz Kimdir?

Mehmet Y. Yılmaz, 18 Şubat 1956 yılında Malatya’da doğan Mehmet Yakup Yılmaz, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye bölümü mezunudur.
Gazetecilik kariyerine 1975 yılında Ankara’da, Yankı dergisi ile başlamıştır.
Aralarında Tempo, Aktüel, Blue Jean gibi dergilerin de bulunduğu 30’a yakın yayının kurucu genel yayın müdürlüğünü yapmıştır.
Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Müdürü Yardımcılığı görevindeyken Hürriyet bünyesinde Spor gazetesini yayımlamış ve genel yayın müdürlüğü görevini yürütmüştür.
Meslek yaşamı boyunca Bir Numara Yayıncılık, Sabah ve Hürriyet dergi gruplarında genel müdürlük görevinde bulunan Yılmaz, 1995 yılında Fanatik ve Posta gazetelerini, 1996 yılında ise Radikal gazetesini kurarak yayın hayatına sokmuş ve bu gazetelerin genel yayın müdürlüğü görevini yürütmüştür.
2000-2005 yılları arasında Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Doğan Gazetecilik AŞ Murahhas Üyesi olarak görev yapmıştır. 2005-2017 yılları arasında Doğan Burda Dergi Yayıncılık İcra Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Halen Hürriyet gazetesinde köşe yazarı olarak çalışmaktadır.
Yazarın Kırmızıyı Seçtim, Aşk Mavinin Altındaydı kitabının yanında Benden Selam Söyleyin Bütün Aşklarıma, Aşk Her Şeyi Affeder mi? ve Aşktan Sonra Hayat Var mı? isimli kitapları yayımlanmıştır.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları

3 ADET
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.