Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mustafa Ziyalan

1959'da Zonguldak'ta doğdu. Annesi şair, ressam Fatma Süzme Afyonlu; babası şair, yazar, oyuncu Nihat Ziyalan. İstanbul'da Oruçgazi İlkokulu'nu, Alman Lisesi'ni, Çapa Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Viyana'da, Mainz'da kaldı. Evlendi. Niğde'nin bir köyünde sağlık ocağı hekimliği, adli tabiplik, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde psikiyatri asistanlığı yaptı. Mahkûmlarla, işkence görmüş kişilerle, tinerci çocuklarla, kumarbazlarla çalıştı. Los Angeles'te psikanalitik psikoterapi, New York Üniversitesi'nde psikiyatri dalında uzmanlık eğitimi aldı. Bir caz müziği grubuyla çalıştı. New York'ta psikiyatristliğe başladı. Şizofreni alanında araştırmalar yaptı. Son yıllarda AIDS'li, gelişim özürlü kişilerle çalışıyor. İki çocuğu var. Şimdilerde New York'un Kızıl Kanca (Red Hook) semtinde, onların emaneti küçük, kırmızı bir balıkla yaşıyor, kızının şiirlerini daktiloya çekiyor.

Şiirleri, denemeleri, öyküleri, şiir ve düzyazı çevirileri 1983'ten bu yana Varlık, Adam Sanat, Yasakmeyve, Pentimento, Hayvan, Virgül, Evrensel Kültür, Şiir-lik, Cumhuriyet, Yazko Çeviri, Şizofrengi, İn Vivo gibi yayınlarda yer aldı. Yakılacak Kentlerden başlıklı bir gezi yazıları, denemeler kitabı yakında çıkacak.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları


5 ADET
Su Kedileri

Su Kedileri


Mustafa Ziyalan
İnce Kapak
19,00 TL %35 12,35 TL
Kara İstanbul

Kara İstanbul


Mustafa Ziyalan
İnce Kapak
13,89 TL %30 9,72 TL
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız