Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Reha Çamuroğlu

İstanbul'da memur bir anne ve muhasebeci bir babanın oğlu olarak 20 ağustos 1958'de doğan Reha Çamuroğlu, ilköğrenimini Ankara'da, ortaöğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 1986'da Boğaziçi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nü bitirdi. Kara, Efendisiz, Cem ve Nefes dergilerinde yazı işleri müdürlüğü, ansiklopedilerde tarih yazarlığı yaptı.

Erhan Çam, Osman Konur, Melih Tezgör, Ali Kürek, Kemal Demir, Suat Alaca imzalarını da kullanmış olan Reha Çamuroğlu'nun ilk yazısı 1986'da Kara dergisinde yayımlandı. Cem, Efendisiz ve Defter dergilerindeki yazılarıyla tanındı.

Öğrencilik yıllarında özellikle Osmanlı İmparatorluğu'nda 'merkez-periferi ilişkileri'yle, bu ilişkilerin ve özellikle de merkez-periferi arasındaki gerilimin ekonomik, sosyal, politik yönleri, dayandığı zihinsel yapı farklılıkları ve bunları yeniden üretişi, ilgilendiği başlıca konulardı.

Bu ilgi Çamuroğlu'nu zihniyet tarihi ve özel olarak da 'İslam heterodoksisi' üzerinde yoğunlaşmaya yöneltti. 1998'de Açık Radyo'da Ziggurat adlı programı hazırlayıp sunan Çamuroğlu İstanbul'da editörlük yapıyor.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları


13 ADET
Nazar

Nazar


Reha Çamuroğlu
İnce Kapak
18,00 TL %45 9,90 TL
İsmail

İsmail


Reha Çamuroğlu
İnce Kapak
29,00 TL %30 20,30 TL
Kalem Efendisi

Kalem Efendisi


Reha Çamuroğlu
İnce Kapak
19,00 TL %30 13,30 TL
İkiilebir

İkiilebir


Reha Çamuroğlu
İnce Kapak
13,00 TL %30 9,10 TL
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.