DSİP üyesi olan Margulies, hâlen Taraf gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır." />

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Roni Margulies

Roni Margulies, (d. 5 Mayıs 1955, İstanbul) Yahudi kökenli troçkist görüşlü gazeteci, yazar, şair ve çevirmen.

Robert Koleji'ndan mezun olduktan sonra İngiltere'deki çeşitli üniversitelerde öğretim gördü. İktisat üzerine doktora yaptı. İktisatçılık yapmamayı tercih eden Margulies Londra'da hayatını sürdürdü. Yahudi asıllı olmasına rağmen kendisini siyonizm karşıtı ve devrimci olarak tanımlamaktadır. İlk şiir kitabını 1991 yılında çıkaran Margulies, toplam altı şiir kitabı, şiir çevirilerinden oluşan dört kitap, çocukluk anıları, siyasi tercümeler ve edebiyat, siyaset, tarih hakkında çok sayıda dergi ve gazete makalesi bulunmaktadır. 2002 yılında Saat Farkı adlı eseri ile Yunus Nadi Şiir Ödülü'ne layık görülmüştür.

27 Ağustos 2009'da Beyoğlu'nda dört ÖDP üyesinin boyalı saldırısına uğradı. Konuyla ilgili olarak ÖDP başkanı Alper Taş, saldırganlar parti üyesi ise, gerekenin yapılacağını belirtti. Daha sonra ÖDP'nin resmî sitesinden yapılan açıklamada, eylemin Margulies'in "uğruna bedeller ödenerek yaratılmış devrimci değerlere yönelik provakatif ve saldırgan tutumu"na karşılık şiddet içermeyen demokratik bir tepki olduğu savunuldu.

DSİP üyesi olan Margulies, hâlen Taraf gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları


6 ADET
Ya Seyahat!

Ya Seyahat!


Roni Margulies
İnce Kapak
9,00 TL %35 5,85 TL
Telgrafçiçeği

Telgrafçiçeği


Roni Margulies
İnce Kapak
20,37 TL %30 14,26 TL
Ornitoloji

Ornitoloji


Roni Margulies
İnce Kapak
13,89 TL %30 9,72 TL
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız