Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Süleyman Tarman

Müzik eğitimine 1985 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü'nde başladı. Mezun olduktan sonra üç yıl çeşitli ilkokul, ortaokul ve liselerde müzik öğretmenliği yaptı. 1993-2005 yılları arasında Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde gitar, bilgisayar ve orkestra dersleri öğretmenliği yaptı ve idarecilik görevinde bulundu. Bu görevlerinin yanı sıra 1993-2002 yılları arasında GÜGEF Müzik Bölümü'nde gitar öğretmenliğine devam etti. 1996 yılında Gazi Üniversitesi'nde 'Müzik Eğitimi' anabilim dalında birinci yüksek lisansını, 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi'nde 'Eğitim Programları ve Öğretim' anabilim dalında ikinci yüksek lisansını ve ardından da 2002 yılında yine Gazi Üniversitesi 'Müzik Eğitimi' anabilim dalında doktora eğitimini tamamlayarak 2005 yılında Güzel Sanatlar / Müzik alanında 'doçent' ünvanını aldı.

Başta orkestra olmak üzere, koro ve gitar için çeşitli eserler yazdı ve çokseslendirdi. Eserlerinin bir kısmı TRT Çoksesli ve Çocuk Korosu tarafından, bir kısmı da yurt içi ve dışındaki çeşitli konserlerde ve yarışmalarda yerli ve yabancı müzik topluluklarınca seslendirildi, CD'lerde yer aldı. 2004 yılında internette 'Müzik Eğitimcileri Sitesini' kurdu.

'Öğrenci Müzik Toplulukları'nın eğitimine ilişkin incelemeler ve araştırmalar yapmak üzere Almanya, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, İspanya, İsrail, İsviçre, İtalya, Kazakistan, Macaristan, Mısır, Polonya, Romanya, Slovakya, Tayland ve Yunanistan'da bulundu. Hazırlayıp yönettiği öğrenci topluluklarıyla ve solo/solist olarak yurt içinde ve dışında çok sayıda konserler verdi, katıldığı uluslararası festivallerde ve yarışmalarda ülkemizi temsil etti, ödüller aldı. Sanatsal çalışmalarının yanı sıra bilimsel çalışmalarını da aralıksız sürdürdü. Çeşitli makaleler yazdı, bildiriler sundu ve Anadolu Güzel Sanatlar Liselerinin müzik alan derslerine ait öğretim programlarının hazırlanmasında etkin biçimde görev aldı. TRT'nin 1998, 2002, 2004 yıllarında düzenlediği 'Popüler Çocuk Şarkıları' ve Kültür Bakanlığı'nın 2001 ve 2002 yıllarında düzenlediği 'Çocuk ve Gençlik Şarkıları' yarışmalarında çeşitli ödüller aldı. Kitapları:

 • 1999 - Gençlik Orkestraları İçin Dağarcık (7 Kitap)
 • 2000 - Klasik ve Pop Gitar Metodu (II.Baskı-2006)
 • 2002 - Gençlik Orkestraları İçin Dağarcık-'Türk Bestecilerinden Eserler' T.C. Kültür Bakanlığı Yayınları (6 Kitap)
 • 2004 - Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Lise II ve Lise III Orkestra Ders Kitapları, MEB Yayını (6 Kitap)
 • 2006 - Müzik Eğitiminin Temelleri
 • 2006 - Yeni Nesil Çocuk Şarkıları

  Süleyman TARMAN, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Samsun Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyesidir.

 • Eserleri ve Katkıda Bulundukları


  14 ADET
  Sevgiler Olsun

  Sevgiler Olsun


  Süleyman Tarman
  İnce Kapak
  25,00 TL %20 20,00 TL
  Caz Piyano 2

  Caz Piyano 2


  Martha Mier
  İnce Kapak
  40,00 TL %20 32,00 TL
  Caz Piyano 1

  Caz Piyano 1


  Martha Mier
  İnce Kapak
  40,00 TL %20 32,00 TL
  x

  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.