Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Süleyman Turan

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe Ve Din Bilimleri Bölümü Dinler Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

1979 yılında Trabzon’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Trabzon’da tamamladı. 1995 yılında Affan Kitapçıoğlu Lisesi’nden, 2001 yılında KTÜ Rize İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Dinler Tarihi Anabilim Dalı’na Araştırma Görevlisi olarak atandı. 2004 yılında KTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisansını; 2010 yılında ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi SBE’de doktorasını tamamladı. 2011 yılında Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dinler Tarihi Anabilim Dalı’na Yardımcı Doçent olarak atandı. Aralık 2017’de doçent oldu. Misyonerliğin Kurucusu Pavlus; Tek Dünya Çok İnanç; Misyoloji; Yeni Dini Hareketler; Misyonerlik Trendleri ve Stratejileri; Dünya Dinlerinde Kutsal Metinler; Engellilik ve Dinler adlı kitapları yanında uluslararası ve ulusal sempozyumlarda sunulan bildirileri ve çeşitli dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Halen Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

 

Eserleri ve Katkıda Bulundukları


1 ADET
Engellilik ve Dinler

Engellilik ve Dinler


Süleyman Turan
İnce Kapak
43,27 TL %22 33,75 TL
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.