Derslere ve Sınavlara Hazırlık Kitapları

SINAVLARA
HAZIRLIKTA

TAM DESTEK
D&R'DA!

Hayallerinizdeki üniversiteye kapılarını açan YKS’ye her yıl sadece yeni mezun değil ve tekrar şansını denemek isteyen binlerce öğrenci başvuruyor. Türkçe, matematik, sosyal bilimler ve fen bilimleri başlıklarından oluşan temel yeterlilik bölümü TYT ile sözel, sayısal ve eşit ağırlık gruplarına göre ayrılan AYT olmak üzere iki kısımdan oluşan sınava her ders için ayrı konu anlatımları, test kitapları ve geçmiş yıllarda çıkmış soruları kapsayan YKS kitapları ile hazırlanabilirsiniz.

Kamu personelliğinde kadro bulmaya yönelik gerçekleştirilen KPSS, genel yetenek ve genel kültür olmak üzere iki aşamadan oluşuyor. Sınav; coğrafya, matematik, tarih gibi oldukça geniş bir içeriğe sahip olan ilk bölümün yanı sıra edebiyat, dünya tarihi, siyaset gibi konularda genel kültür sorularını içeriyor. KPSS’ye yönelik hazırlanan konu anlatımlı test kitapları ise bu alanlarda bilgilerinizi tazeleyerek daha başarılı olmanızı sağlıyor.

Gerek akademik kariyerine devam etmek isteyen öğrencilerin gerekse yabancı dil bölümlerinden birine yerleşmek isteyenlerin başvurularında kıstas olarak alınan yabancı dil puanı YDS ile hesaplanıyor. Sınavda dil bilgisi kuralları, okuduğunu anlama ve yorum yapabilme gibi dil becerileri ölçülüyor. Ayrıca paragraf soruları ve kelime yerleştirme gibi daha teknik soru türleri de öğrencilerin karşısına çıkıyor. YDS kitapları ile hem bu sınavın uygulamasına dair bilgi edinebilir hem de İngilizce dil seviyenizi geliştirebilirsiniz.

Üniversitelerin ön lisans bölümlerinden, yani 2 yıllık bölümden mezun olanların eğitimlerinde lisans derecesine yani 4 yıllık programa geçiş yapmasını ve sürdürmesini sağlayan Dikey Geçiş Sınavı, kısa adıyla DGS olarak anılıyor. Sayısal ve sözel olmak üzere iki ana gruptan oluşan DGS’ye hazırlık kitapları arasında soru bankaları ve branşa özel konu anlatımları ile geçmiş yıllarda çıkmış sorulardan oluşan kaynaklar da bulunuyor.

Akademik kariyer hayali olanların girmesi gereken bir diğer sınav ALES’ten alınan puan yüksek lisans başvurularında önemli rol oynuyor. Sınav, sözel ve sayısal olmak üzere iki ana gruptan oluşuyor ve puanlar devam etmek istenilen yüksek lisans programının hangi alanda puan istediğine göre hesaplanıyor. ALES’e hazırlanırken pratik çözümlü soru kitaplarından konu anlatımlı seçeneklere, yaprak testlere kadar kendinizi geliştirmenize yardımcı olacak pek çok alternatif var.

ÖABT, yani tam açılımıyla Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi öğretmenlik bölümünden mezun olup öğretmen kadrolarına atanmak isteyenlerin katılması zorunlu bir sınav. Her öğretmenlik branşına yönelik özel olarak hazırlanmış ÖABT kitapları testler ve konu anlatımlarından oluşuyor. Bu sınavdan yeterli puanı aldığınız takdirde KPSS puan ortalamanızın da dahil edildiği bir hesaplama ile atamalarınız belirleniyor.

SPK/SPF ismi verilen lisanslama sınavları, sermaye piyasası kurulu tarafından düzenleniyor. Sınavın amacı ise sermaye piyasası alanında çalışmak isteyenlerin atanmasını sağlamak. Sınav sonucunda başarılı olan öğrencilere mesleki yeterliliğin yanı sıra bilgi ve tecrübelerini gösteren bir lisans belgesi veriliyor. İleri düzeyde analiz yöntemleri ve çözüm tekniklerinin yer aldığı SPK/SPF kitapları ile bu lisans belgesini almak hiç de zor değil.

SMMM, Ticaret Lisesi veya Maliye Meslek Lisesi mezunu olanların girebildiği bir sınav. Aynı zamanda serbest muhasebecilik stajının ilk iki yılının tamamlanmış olması gerekiyor. Sınavda katılımcıların finans, muhasebe, maliyet gibi alanlardaki yeterliliklerini ölçülüyor. Farklı alt dallarda hazırlanan SMMM sınav kitaplarıyla bu sınava en doğru şekilde hazırlanabilirsiniz.

Açık Öğretim Fakültesi’ne kayıt yaptırabilmek için üniversite sınavında baraj puanını geçmek yeterli. Ön lisans ve lisans olmak üzere farklı mesleki alternatiflerin olduğu bu uzaktan eğitim modeline dahil olmak istiyorsanız YKS’de TYT bölümü sorularını çözmeniz gerekiyor. Ayrıca pratik AÖF çalışmaları da eğitiminiz boyunca başvurabileceğiniz kaynaklar arasında.

Tıp fakültesindeki altı yıllık eğitimin ardından uzmanlığa geçişte en önemli dönüm noktası Tıpta Uzmanlık Sınavı, yani TUS oluyor. Bu önemli sınav genel cerrahi, kadın hastalıkları, fizyohistoloji gibi pek çok alt gruptan oluşuyor. Dilediğiniz uzmanlığa girebilmek için TUS kitaplarından yararlanabilir; hayatınızın devamını belirleyecek bu sınavda çok daha başarılı olabilirsiniz.

“Sınavda başarı yetmez okul derslerinde de başarılı olmak istiyorum” diyorsanız sınıf bazında eğitim kitapları en büyük yardımcınız olabilir. İlköğretim ya da lise için kapsamlı konu anlatımları ve zengin soru çeşitliliği içeren testlerden oluşan bu kitaplarla her derse ve her üniteye uygun bilgileri bulabilir; bu bilgileri pratik edebileceğiniz sorularla öğrendiklerinizi sürekli taze tutabilirsiniz.

Üniversite sınavından başarıyla çıkıp üniversiteye yerleştikten sonra da başarılarınızı sürdürmek istiyorsanız üniversite ders kitaplarına başvurabilirsiniz. Üniversitedeki ders içeriklerine yönelik kapsamlı konu açıklamalarını içeren tıp, hukuk, maliye, iktisat ve işletme gibi alanlardaki

TÜM DERS KİTAPLARI

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.