Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Komutanın Not Defteri
Bir Komutanın Not Defteri

Bir Komutanın Not Defteri

9/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Ka Kitap
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789786020294 | Format : Epub

Bir Komutanın Not Defteri E-Kitap Açıklaması

Türkiye'nin aslî sorunu askerin demokratik kontrol altına alınması değildir. Ordu elbette Meclis'in emrinde olacaktır. Bugünün tehlikesi başkadır: Ordu kendisini savaşmadan yenmek isteyenlere karşı gerekli cevabı zamanında verememiş, yeterli bir karşı strateji oluşturamamıştır.

Hem "psikolojik asimetrik harekata" maruz kaldığını söyleyen hem de "personelin sahte belgelerle tutuklanmasını" seyredebilen bir Ordu ile Türkiye Cumhuriyeti'nin istikbale güvenle bakabilmesi bir devlet adamlığı sorunudur.

Askerin, varlığının temel unsuru olduğunu görmeyen ve onun değersizleştirilmesini seyreden bir halk, hangi rütbede olursa olsun "üç yüz kişinin yargılanmasıyla birşey olmaz" diyen TSK mensupları ve emeklileri, güç arayışlarını kendi ordusunu yıkarak bulabileceklerini sananlar, liberalizm ve anti-militarizm gibi hoş düşüncelerin yanlış mecradaki kalem erbapları ancak dünya emperyalizmine hizmet ederler. Bu bir iddia değildir, tarih bunun örnekleriyle doludur.

Millet, ordusunu imha etmekten çekinmeyenlere hesap sormalı, adil bir şekilde yargılanmalarının takipçisi olmalıdır.

Türk Hava Kuvvetleri Plan Prensipler eski Başkanı emekli Tümgeneral Yalçın Ergül'in sarsıcı ve cesur analizleri okuyucuyu gerçekle yüzleşmeye davet ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 100

Baskı Yılı: 2014

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 97

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Ka Kitap


Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.