Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kral Arthur'un Sarayında Connecticutlı Bir Yankee
Kral Arthur'un Sarayında Connecticutlı Bir Yankee

Kral Arthur'un Sarayında Connecticutlı Bir Yankee

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Mark Twain
Yayınevi : Nora
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2790000721825 | Format : Epub

Kral Arthur'un Sarayında Connecticutlı Bir Yankee E-Kitap Açıklaması


"Mutlak güç muhakkak yozlaştırır."

19. Yüzyıl Amerikası'ndan bir yankee, talihsiz bir kaza sonucu kendini 6. yüzyılda bulur. Artık Kral Arthur'un tebasının bir üyesidir ve çok geçmeden, İngiliz ulusunu Camelot'un zulmünden kurtarmak ve özgürleştirmek, batıl inançlarla yönetilen ülkeyi Cumhuriyet'e taşımak için kolları sıvar. Hedefiyle arasında, başta dönemin en tehlikeli adamı Merlin olmak üzere, aristokrasi, Kilise ve tabii ki krallığın kendisi dursa da, yüksek teknolojik bilgisi sayesinde engellerin tek tek üstesinden gelecektir.

Ancak unuttuğu bir şey vardır: "Mutlak güç muhakkak yozlaştırır." Üstelik, özgürlük düşüncesi ya da yeni idealler bir toplumun kolay kolay benimseyebileceği şeyler değildir.

Kral Arthur'un Sarayında Connecticutlı Bir Yankee, sadece zaman yolculuğu kavramının temellerini atmakla kalmayan, devrimin kendi çocuklarını nasıl yediğini de gözler önüne seren bir başyapıt.

Üstelik Mark Twain'in unutulmaz karakteri Hank Morgan'ın maceraları Türkçe'de ilk kez! Fantastik bir ironi, anarşist bir komedi okumak isteyenler buyursun...
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 456

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 418

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nora

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.