Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Marx'ı Anlamak
Marx'ı Anlamak

Marx'ı Anlamak

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Denis Collin
Yayınevi : Versus
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789785949596 | Format : Epub

Marx'ı Anlamak E-Kitap Açıklaması

"Tarihin Sonu"nun ilan edildiği, toplumsal çatışmanın eskidiği gerekçesiyle bilinçli olarak gözardı edildiği bu dönemde Marx bizi "toplum"un bağrındaki radikal antagonizmayı deşifre etmeye davet etmektedir. İşgünü süresinden mali sermayenin gelişiminden doğan mülkiyet biçimlerine dek uzanan Marxçı siyasal iktisat eleştirisi bütün güncelliğini korumaktadır. "Tarihsel Marksizm"in trajik yenilgisinin ardından, insanın özgürleşmesi düşüncesinin yeniden-yapımı için en verimli güzergâhlar da yine Marx okumalarından doğacaktır.

Denis Collin'in bizi davet ettiği okuma son derece incelikli ve düşündürücü, gelecekteki toplumsal mücadelelere ışık tutucu nitelikte. Marx'ın "ihmal ettiği" sıklıkla söylenmiş olan "birey" kavramının hiç de gözardı edilmediğini; Marx'ın Stirner eleştirisinin onun bireyciliğine yönelik olmadığını; sınıf, sınıf mücadelesi ve sınıf bilinci gibi tümel kavramlara Marx'ın daima bireyi ve onun ilişkisel konumunu ele alarak yaklaştığını anlamak ve "çıkar ortaklığı topluluk oluşturmaya yeter mi?" sorusunun cevapları üzerine düşünmek için vazgeçilmez bir eser Marx'ı Anlamak...

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2008

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 332

Baskı Yılı: 2008

Dili: Türkçe
Yayınevi: Versus


x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.