Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


ORTADOĞU’NUN NÂKIS AHENGİ
ORTADOĞU’NUN NÂKIS AHENGİ

ORTADOĞU’NUN NÂKIS AHENGİ

Yayınevi : HHK
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 9786050316391 | Format : Epub

ORTADOĞU’NUN NÂKIS AHENGİ E-Kitap Açıklaması

Ortadoğu siyaseti 1900'lü yıllardan beri uluslararası ilişkilerin en hareketli ve en kırılgan unsurlarından biridir. Syces-Picot antlaşması, Balfour deklarasyon gibi Avrupalı düzenlemelerle bölgede suni şekilde bir yapı oluşturulmuştur. Ancak dekolonizasyon dönemiyle birlikte bölgede kendine özgü bir uyum meydana gelmiştir. Ancak bu uyumu pozitif manada algılamamak gerekir. Zira Ortadoğu'da gelenek, inanç, kültür gibi özgün yapılar varlığını sürdürse de otoriterlik, yolsuzluk, şiddet olayları gibi olumsuz olgular da adeta Ortadoğu'nun siyaseti için normalleşmiştir. Bu açıdan Ortadoğu'da

yüzyıldır kendi tekrar eden nâkıs bir ahenk meydana geldiği söylenebilir. Ortadoğu siyasetinin çözüme kavuşamamasının en temel nedeninin bölgenin sorunlarının bilinememesi veya tespit edilememesideğil,normalleşmesi yada kronikleşmesi olduğunu ifade etmek gerekmektedir. Bu yüzden öncelikle bu tarz olguların doğru tespit ve tanımlarının yapılması doğru bir bölge okuması için en önemli şarttır.


x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.