Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tiyatronun Sorunları

Tiyatronun Sorunları

Tiyatronun Sorunları

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789785893271 | Format : Epub

Bu yapıtta Dürrenmatt, Antik Tiyatrodan Çağdaş Tiyatroya,
Aristotales'in tiyatro anlayışından Epik Tiyatro anlayışına kadar uzanan geniş bir yelpaze içerisinde çok çeşitli tiyatro anlayışına ve oyun yazış tekniklerine de değinerek, tiyatro anlayışını tiyatro alanındakidiğer yönelimlerle karşılaştırmaktadır.

Tiyatronun sorunlarında edebiyat eleştirisi, sanat bilim ilişkisi, Aristotales'in zaman, mekan ve olayda birlik kuramı eleştirilmekte ve bu kuramın günümüz tiyatrosuna etkisi incelenerek, kendi yapıtlarında olay, zaman ve mekanın nasıl
yansıtıldığına ilişkin örnekler verilmekte, aynca günümüz izleyicisi, tiyatro oyunculan ve yazarları konusundaki görüşleri de aktarılmaktadır.

Küçük bir deneme niteliğinde olmasına karşın, tiyatronun sorunları yansıttığı yoğun düşüncelerle tiyatro ve edebiyat bilimi için yol gösterici bir yapıt.
M. Osman Toklu

Format: epub32x32.png

Sayfa Sayısı: 40

Dili: Türkçe
Yayınevi: Gündoğan Yayınları


Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız