Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Totaliter ve Otoriter Rejimler
Totaliter ve Otoriter Rejimler

Totaliter ve Otoriter Rejimler

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Juan J. Linz
Yayınevi : Liberte
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789785914419 | Format : Epub

Totaliter ve Otoriter Rejimler E-Kitap Açıklaması

Birçok ülke, rejiminin ismi farklı olsa da aynı totaliter-otoriter yönetimler tarafından yönetiliyor. Başta son derece ılımlı söylemlerle iktidar gelen kadrolar, zamanla totaliter-otoriter bir yapıya doğru yöneliyor ve bir süre sonra ülkede tam manasıyla totaliter-otoriter bir rejim hüküm sürmeye başlıyor. Sistemlerin bu şekilde evrilmesi, dünyanın birçok yerinde, ülkelerinbenzer süreçlerden geçmesiyle oluyor. Ülkelerin izlediği tarihi seyri dikkate aldığınızda ortaya çıkan tablo, benzer süreçlerden geçen ülkelerin benzer şekilde totaliterleştiğini-otoriterleştiğini gösteriyor. Halihazırda kitabın tahlil ettiği yönetim tipleri bugün hala dünya gündeminde ilginç çıkışları ile dikkat çekiyorlar.

Linz'in bu kitabı, totaliter-otoriter rejimlerin iyi bir tahlilini sunarken, aslında bu ülkelerin yaşadığı süreçlerden sonra meydana gelen totaliter yönetimlerin tesadüf olmadığını gösteriyor. Bu manada, sistemin giderek totaliter-otoriter bir yapıya bürünmesi, bazı temel noktaları kavrayan biri için pek süpriz olmuyor.

Format: epub32x32.png

Sayfa Sayısı: 319

Dili: Türkçe
Yayınevi: Liberte


x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.