Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türkiye'nin Çatışma Bölgelerine Yönelik Dış Politikasının Analizi

Türkiye'nin Çatışma Bölgelerine Yönelik Dış Politikasının Analizi

Türkiye'nin Çatışma Bölgelerine Yönelik Dış Politikasının Analizi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ertan Efegil
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 9789755203317 | Format : Epub

2002 yılında iktidara gelen AK Parti'nin dış politikasının temel ilkelerinden birisi, komşularla sıfır sorun anlayışıdır.

2010 yılında bölgede yaşanan Arap Baharına kadar, Türkiye’nin komşularla sıfır sorun politikası başarılı şekilde hayata geçmekteydi. Suriye, Irak, İsrail, Filistin, Katar, Mısır gibi Ortadoğu ülkeleri,  Balkan devletleri ve Doğu Avrupa ülkeleriyle ilişkiler gelişmiştir.

Fakat 2010 yılından itibaren, bölgede artan iç savaşlara/krizlere bağlı olarak Türkiye'nin dış politikasında sıkıntılar görülmeye başlanmıştır. Önceden iyi ilişkiler kurduğu ülkeler ile ilişkileri yavaş yavaş bozulmaya başlamıştır.

Bu gelişmeler de, komşularla sıfır sorun politikasından komşularla sırf sorun politikasına geçişin görüldüğü yönünde eleştirilere neden olmuştur.

Elinizdeki kitapta, Türkiye’nin bölge krizlerine yönelik izlediği dış politika adımları incelenmektedir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 


Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız