Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Zorba

Zorba

Zorba

8/10 - 26 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Can Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789785883616 | Format : Epub

Zorba, Yunanlı ünlü yazar Nikos Kazancakis'in olgunluk dönemi ürünü (1946). Ağır ve suskunlukla yüklü geçen karanlık bir dönemin tadı buruk ilk meyvesi. Nikos Kazancakis, çağdaş Yunan edebiyatının ancak buzlucam ardından seçilebilen, tedirgin ve büyük kişiliklerinden biri olarak çok tartışıldı, yanlış bilindi, az sevildi. Zorba adlı bu romanı, onun kendisiyle giriştiği bir tür sessiz hesaplaşma sayılabilir. Geçmişin, elden kayıp giden zamanın ve insanın temel yanılgılarının bir kez daha gözden geçirilmesidir bu roman. Zorba aracılığıyla Kazancakis özyaşamının yenilgiler ve soru işaretleriyle dolu bir bilançosunu çıkarır. Bu bağlamda ele alınınca, bu roman, Zorba ile yazarın yaşam öykülerinin çizili sınırları arasında sonsuz atkı ve çözgülerle sokunmuş büyülü bir kumaştır, denebilir; baştan sona sürekli bir arayışı, sonu gelmez çabaları yansıtan bir kanaviçedir; insanı arayışın serüvenidir...

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 335

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları


Yorumlar 5

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Keyifli

Okuması gayet rahat ve keyifli bir roman. Hayatta atladığımız küçük detayların bile aslında birer mutluluk kaynağı olduğunu farkettiriyor. Kendi yolunu çizip kendi mutluluğunu keşfeden bir insanın hayatı çok güzel işlenmiş.

11.08.2018

Herkesin İçinde Bir Deli

Hayatın keşmekeşinde kaybolanlara şiddetle tavsiye edilir. "Zorba" tüm bildiğimiz gerçekleri reddederek hayatına kendince bir yol çizmiş. Onun yolunu okurken bazen şaşıracak bazen de kendinizi bulacaksınız.

04.11.2016

Kesinlikle tavsiye ederim..

Hayatıma anlam katan kitapların en başında gelir. Sadeliğin ve dinginliğin içindeki güzeliği görmeyi sağlayan, hayatla barıştıran, küçük şeylerle mutlu olmayı öğreten, hikayede geçen her bir sahnenin okuyucunun zihninde kolaylıkla canlanıp hatta içine girdiği çok özel bir kitap. Kahvenizi yudumlarken aniden kendinizi Ege'de o beyaz boyalı, taraçalı evlerden birinde bir küçük mangalın başında bulacaksınız.. Keyifli okumalar..

30.08.2016

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız