Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


 • ANASAYFA
 • SabitFikir’in Nisan 2018 tarihili sayısında neler var?

Son günlerde popülerleşen Doğu Ekspresi, hızla kendi mitolojisini yarattı. Yeni bir tren yolcusu beliriyor artık; tren ve içinde geçirilen zaman arzu nesnesine dönüşüyor ve başkalarını da kompartımana çağırıyor. SabitFikir’in Nisan 2018 tarihli sayısında Aysu Önen, insanın her çağda yeniden icat ettiği ve farklı anlamlar yüklediği trenlere bindiriyor okuru. Bu trenlerin kurdurduğu gelecek hayallerine bakıyor. Viktoryen dönemden Fütürist tren tasvirlerine uzanan yolculukta, kurmaca trenlerin edebiyatta sırtladığı bol yüklü vagonların kapısı aralanıyor. Raylar Dickens’tan Tolstoy’a, China Miéville’den Colson Whitehead’e uzanan rotalar buluyor.

SabitFikir orta sayfalarının vazgeçilmezi KararsızOkur infografiği de, her zamanki gibi kapak konusunu destekliyor: Murat Can Aşlak’ın hazırladığı ve Onur Atay’ın resimlediği KararsızOkur, bu ay, tren raylarıyla edebiyatın kesişim noktalarını sıralıyor.

Devamı İçin Tıklayın


17 ADET
  Bir Yazar Nasıl Okunur?

  Bir Yazar Nasıl Okunur?


  John Freeman
  İnce Kapak
  35,00 TL %25 26,25 TL
  Naif. Süper

  Naif. Süper


  Erlend Loe
  İnce Kapak
  22,22 TL %25 16,67 TL
  Y

  Y


  Cem Akaş
  İnce Kapak
  20,00 TL %27 14,60 TL
  Bir Kuzey Macerası

  Bir Kuzey Macerası


  Jack London
  İnce Kapak
  7,00 TL %27 5,11 TL
  Günün Sonu Yok

  Günün Sonu Yok


  Rachel Seiffrt
  İnce Kapak
  18,52 TL %22 14,45 TL
  Veda Ederken

  Veda Ederken


  Juan Carlos Onetti
  İnce Kapak
  14,81 TL %25 11,11 TL
   x

   İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız