Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ben Benim

Ben Benim

Ben Benim

6/10 - 10 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Eddi Anter
Yayınevi :

Destek Yayınları

Standart Teslimat
01 - 07 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786059913669


Eline aldığın bu kitaba göz atarken, muhtemelen sana hitap edecek birkaç kelime, seni anlatan bir cümle, yani işin gerçeği, kendini arıyorsun. Kim olduğunu biliyorsan bu kitaba ihtiyacın yok. Ancak ben kimim, burada ne arıyorum ve yapmam gereken nedir sorularına cevap bekliyorsan, belki bu kitapta kendini bulacak ya da bu kitabı kendin yazdın zannedeceksin. Muhtemelen de bu kitabı sen yazdın henüz haberin yok. Çünkü bu kitap seni anlatıyor. Hayatını okuyacaksın.

Sen sensin ve ben benim. Aynı zamanda da sen bensin, ben de senim. Kendin olmanın zorluğunu hepimiz biliyoruz. İçsel yuvaya yolculukta, Öz'ümüzde kendimizi ararken, nerede nasıl bulacağımız hakkında kafamızda pek çok soru oluşuyor. Bana veya bir başkasına bakıp da imrenen olursa şayet, şu soruma cevap versin: Ben henüz ben olamadıysam, henüz kendimi bulamadıysam, sen nasıl ben olacak veya O'nu nasıl bulacaksın?

Düşünmeye değer olan şudur: Zaten bir gün yok olacaksam, neden ben, kendim olmadan yok olayım?
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 312

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 204

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Destek Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 3

Ben Benim...

Kitap ön sözünden itibaren yazarın akıcı ve sade diliyle sizi içine alıyor ve sanki macera romanı gibi sona doğru sürüklüyor. Satırlar arasında kaybolurken kendinizi önce aramaya, ardından sorgulamaya başlıyorsunuz ve "ben kimim" sorusunun cevabını bulmaya başlamanın müthiş hazzını hissediyorsunuz.
Bir kitap bilgiyi ve duyguyu aynı anda okuyucuya nasıl aktarabilir, tekrar tekrar aynı satırları nasıl okutabilir ve tekamülün her evresine nasıl şahit edebilir sizi? İşte " Ben Benim" böyle bir kitap.....
Eddi Anter, kaleminize, gönlünüze sağlık....

03.06.2015

Çok Şanslıyım :)

Eddi Anter'i tanıdım, kitaplarını okudum, hepsini çok sevdim, hayatıma kattım ve yoluma ışık oldu. Kelimenin tam anlamıyla 5 çocuk (İnkar, Kabile, İkilem, Lilly, Kumbara) Ben Benim ile taçlandı. Okuduğum her sayfada, her dipnotta buram buram bilgi ve emek koktuğunu hissettim. Ben Benim tekrar tekrar okunacak ve satır satır benimsenecek bir eser haline gelmiş. Kitabın birçok sayfasında kendimden parçalar bulduğum, acaba bu kitabı gerçekten ben mi yazdım :) dediğim bir sürü an olmasına rağmen teşekkür edeceğim çok önemli bir cümle var. '' Çocukken Mutlu olmak, büyüdüğümdeyse haklı olmak cazipti.'' cümlesini okuduğumda durdum kaldım. Hayatımın karmaşık bir döneminde (inkar ile tanışmadan önce) bir çocukluk ettim ve büyüdüm.. Mutluluğu bir kenara bırakıp haklı olmayı benimsedim. Haklıyım ile başlayıp çünkü ile devam eden bir sürü cümle kurdum. Haklı olmak hiçbir şeyi değiştirmedi, kimseye zarar vermedi, benden başka.. Dedim ya ben bir çocukluk ettim ve büyüdüm. Ve işte teşekkür zamanı; sen geldin ve içimdeki çocuğun, ışığın, inancın ( ne denirse ) elinden tuttun. Yine çocuğum ve şuan en cazip şey mutluluk.

Sevgiler.

02.06.2015

Ben Benim....

Yüreğiyle yazıyor,inandıklarını yazıyor,bildiklerini paylaşıyor, hem de korkmadan,beni de her konuda özgür bırakıyor yani "oku ve kararını kendin ver" diyor,samimi çünkü okutmak için değil sahip olduğunu aktarmak için yazıyor,cesur çünkü tüm egolarından kurtulmuş,en önemlisi ise inandırıcı  çünkü "O" bu kitabın tam da içinde,her yerinde.Böyle Bir kitap okudum... kişisel gelişim değil,gelişimin yolunu açabilecek bir kitap,yol haritası sunmayan,kendi yol haritamı yapmayı öğreten,bana beni anlatırken diğerlerini de anlatan, hayatı çözümleten,en önemlisi ise ben kimim sorusunu sorduran...Bir kitap okudum...sevme vaktini hatırlatan,Bir olmayı anlatan, Birleşip Bir'lik olma zamanı geldi diyen...Bir kitap okudum...değerli ile değersizi ayırt ettiren,var olan her şeyin yok olduğunu,yoklukta var olunduğunu anlatan...Eddi Anter,sen Ben'i değiştirerek dünyayı değiştireceksin çünkü gelecek nesillerin önünü nasıl açacağını biliyorsun.İnsanlara değil insanlığa ulaşmanın yollarını keşfetmişsin.

02.06.2015

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.