Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Beş Katlı Evin Altıncı Katındaki Adam: Anar
Beş Katlı Evin Altıncı Katındaki Adam: Anar

Beş Katlı Evin Altıncı Katındaki Adam: Anar

Hayatı, Sanatı ve Hikayeleri

Yazar: Ayşe Atay
Yayınevi : Bengü Yayınları
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055988029

Beş Katlı Evin Altıncı Katındaki Adam: Anar Kitap Açıklaması


Azerbaycan edebiyatında 1960'lılar olarak kendilerinden söz ettiren bir edebî kuşak içerisinde faaliyetlerine başlayan Anar, konularını çağdaş Azerbaycan toplumundan almakla birlikte millî olandan evrensel olana ulaşmayı başarabilmiş çok yönlü bir yazar olarak dikkati çeker. Azerbaycan edebiyatının "fevkalâdeyi arama çabası" olarak görebileceğimiz Anar'ın hikâye ve romanları, âdeta, şehir hayatı içerisinde yalnızlaşan "küçük insanın" iç dünyasına açılan kapılardır.

Anar'ın 70. yaşını idrak etmesi dolayısıyla yayınladığımız bu kitapta okuyucularımız, Ayşe Atay'ın kaleminden, bu tanınmış yazarın ilginç hayat ve edebiyat macerasını, sanatının kaynaklarını, özelliklerini ve eserlerinin titiz bir değerlendirmesini bulacaktır. Eserin sonuna eklenmiş seçilmiş hikayeler de Anar'ın hikayeleri ve hikâyeciliği hakkında okuyuculara bir fikir verecektir.
(Tanıtım Yazısından)Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bengü Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.