Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Hürrem Masalı Cehennem Kedisi ve Kanarya

Bir Hürrem Masalı Cehennem Kedisi ve Kanarya

Bir Hürrem Masalı Cehennem Kedisi ve Kanarya

10/10 - 2 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Solmaz Kamuran
Yayınevi :

İnkılap Kitabevi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789751016799


"Bir Hürrem Masalı", Kanuni Sultan Süleyman'ın büyük aşkı Tatar güzeli Hürrem'in kölelikten sultanlığa uzanan ve akıl almaz entrikalarla biçimlenen yaşamını, ilk kez bu kadar çarpıcı ayrıntılarla gözler önüne seriyor.

Bugün de Osmanlı Tarihi'nin en güçlü kadını olarak bilinen Hürrem Sultan, Kanuni ve Sadrazam İbrahim Paşa ile yaşadığı ölümcül iktidar mücadelesi üçgeninde, amaçlarına ulaşmak için her şeyi göze almıştı.

Kendisini köle yapanlara karşı beslediği kini, sultan olduktan sonra intikam ateşiyle alevlendiren Hürrem, Kanuni'yi de amaçlarına alet etmeyi başarmış; çocuklarını bile oyununun birer parçası yapmaktan çekinmemişti.

Bir cehennem kedisiydi o... Kanaryası öldüğünde kendisini bekleyen sonun da yaklaşmakta olduğunu biliyordu ama Osmanlı'nın hesabını görmekte kararlıydı.

Solmaz Kamuran'ın özenli Türkçesiyle okurken bir şölene dönüşen bu "masal", Osmanlı tarihini daha da gerçek kılıyor...Sayfa Sayısı: 576

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnkılap Kitabevi

İlk Baskı Yılı : 2010

Sayfa Sayısı : 576

Dil : Türkçe

Yorumlar 7

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Beğendim

Ben kitabı bir günde bitirdim ve çok beğendiğimi söylemek isterim. Tabiiki o zamanlardan buyana Hürrem'i anlatan bir çok roman hikaye ile karşılaştık fakat kimin doğru kimin yanlış yazdığını bilmeden öğrenmeye çalışıyoruz. Fakat bu kitapta anlatış tarzını sevdim. Az çok Hürrem'in kim ve nasıl biri olduğunu rivayetlerden bizde biliyoruz ve bu tarz anlatılmasıda, okuması zevkli oluyor.

06.05.2014

...

Kitap beni gercekten hayal kırıklığına uğrattı. verdiğim paraya, harcadığım zamana içim yandı. Kitap, yabancı yazarın hayallerini anlatmış bildiğimiz. Akıl mantık almıyo. Hürrem, kendisinden baska kimseyi ( cocukları da dahil) düşünmeyen, kocasını aldatan, güç ve iktidar dışında hiçbir şeye önem vermeyen bir katilden, dişi bir şeytandan farksız gösterilmiş. Çok yazık... Tarihin yazfığı bir aşka , AŞKI DERUNA büyük hakarettir.

12.05.2012

MUHTEŞEM

soluksuz okudum, muhtesem bir kitap , herkese tavsiye ederim

09.06.2011