Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kibele'nin Yurdu Anadolu

Kibele'nin Yurdu Anadolu

Kibele'nin Yurdu Anadolu

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İnşa Yayınları

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786056201363


Elinizdeki kitap gündemden hiç düşmeyen "Kadın" konusuna mitolojik, teolojik ve sosyolojik pencerelerden göz atan, kah düşüncenin dar sokaklarında doğru adresi arayan, kah satır satır tüm yerleşik kabulleri doğrayan bir mefhumlar hercümecidir.

Yazar, "Kadın" eksenindeki eskizlerini hizaya sokarak okuzların takdirlerine tevdi ederken, gelenek ve modernizm arasında çırpınan kadının zihin dünyasına bir parça aydınlık getirebilmeyi umut etmektedir.

Kadınların sancılı serencamını izleyerek tefekküre ve vicdan muhasebesine dalabilmek için elinizdeki bu defne yaprakları birer ilham kaynağı olacak.

Bir defnenin dallarına kurulmuş ağaç evin penceresinden; annenizi, sevgilinizi, eşinizi ve kendinizi seyredeceksiniz...

Ah beyaz Müslüman, ah yorgun adam! Oysa ben, senin bir zamanlar sedirli odanın duvarlarını süsleyen, minik ellerini duaya kaldırmış küçük başörtülü kızım sadece. Senin sessizliğin sesime güç kattı sadece. Kalbimi sıkarak konuşmayı öğrendim. Bu yüzden kulaklarını tırmalar oldu kelimelerim.

Sen değiştiğin için değiştim Polatım, Alemdarım. Sen güneşe yatırdın bedeninin ama bronzlaşan hep bendim. Şimdi kırbacını avuçlarının arasında şaklatıp, "yorulduk" diyorsun.

Yıllardır, boğaza nazır Müslüman konakların beş yıldızlı mescitlerinden başka denizleri seyrediyorsun. Sarı buklelerini kenara ittirip yanaklarını okşadığın sekreterinden bir bardak su istiyorsun.

Ve hiç kanmıyorsun, kanamıyorsun...Sayfa Sayısı: 252

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnşa Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 252

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!