Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Oruç Barbaros Sultan

Oruç Barbaros Sultan

Oruç Barbaros Sultan

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Dursun Saral
Yayınevi :

Ötüken Neşriyat - Roman Dizisi

Hızlı Teslimat
03 Kasım
Standart Teslimat
04 - 10 Kasım
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786051551418


Denizciliğe heves ettiler, tayfa oldular. Azmettiler, çalıştılar, teknenin sahibi oldular. Oruçla Hızır'la birleşip, deryalara açılıp, yeni yerler ve insanlar tanımak istediler. Reislik hevesine kapılıp reisliklerinden oldular. Köyleri, evleri, kaleleri yağmalandı, sevdikleri şehit edildi, sabrettiler. Yine denize açılıp kendi işlerinde olmayı dilediler ama hapsedildiler. Rablerine yalvarıp kendi kurtuluşları ve cümle İslâm'ın ferahı için yakardılar, kurtuluşa nail oldular. Zaman geldi, sultanlara bey oldular, kâfirlere karşı Müslümanların yardımına koştular. Yaralandılar, uzuvlarını kaybettiler ancak asla yılmadılar, İslâm için cihattan geri durmadılar. Gün geldi ihanete uğradılar ama her durumda tevekkül ettiler. Çalıştılar, cihat ettiler, ihsanda bulundular ve kendi mülklerini edinip, üzerinde sultan oldular. Zevkusefaya düşüp Allah yolunda cenk etmekten yüz çevirmediler. Türk adını Mağrip diyarından tüm cihana duyurdular. Belki peşlerinde kabir bırakamadılar ama övünülecek şanlı bir tarihi miras bıraktılar.

Bu kitap, Oruç ve Hızır Reislerin 1478-1518 yılları arasındaki yaşantılarının, tecrübelere ve belgelere dayanılarak "Tarihi Empati/Roman" türünde anlatılıp yazılmasıdır.
(Tanıtım Bülteninden)


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 509

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 389

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ötüken Neşriyat

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Gerçek Barbaros'un gerçek kitabı

Tam anlamıyla mükemmel bir eser. Bu güne kadar yazılan Barbaros kitaplarının ne kadar yanlış olduğunu "Oruç Barbaros Sultan" kitabını okuduktan sonra anladım. Gerçek Barbaros'un gerçek hayat hikayesini doğru bir şekilde öğrenmek isteyenlere tavsiyemdir.
Yazarını böyle bir mükemmel eser ortaya koyduğu için ve Barbaros hakkında gerçek bilgileri öğrenmemizi sağladığı için tebrik etmemiz gerekir.

14.04.2014

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.