Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Peygamber Enok'un Kitabı

Peygamber Enok'un Kitabı

Peygamber Enok'un Kitabı

7/10 - 17 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kolektif
Çevirmen: Günyüz Keskin
Yayınevi :

Hermes Yayınları

Standart Teslimat
02 - 08 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789756130346


"Kitapta İdris'i de an. Çünkü o, özü sözü doğru olan bir peygamberdi. Onu yüce bir yere yükselttik" (Meryem Süresi 56-57) Kur'an-ı Kerim

1500 yıldır kayıp olan bir kutsal kitap, 1773 yılında Habeşistan'da bir manastırda bulundu. Peki hem Hıristiyanlar hem de Yahudiler neden bu kitabı ortadan kaldırmak istedi? Onları rahatsız eden ne vardı?

Enok (Hanok) hem Tevrat'ta hem de İncil'de anılmakta. Kuran'da Hz. İdris olarak anılıyor. Tufan öncesi bu peygamber Nuh'un büyükbabasıydı. Ölümü tatmadan 365 yaşında göğe alındı. Bazı eski yazarlara göre bilim ve sanatları, yazı yazmayı ilk öğreten kişi Hermes, Thoth ve/veya Merkür ile birdi.

Kitap, Tevrat gibi kutsal metinlerde anlaşılmayan ve kısa bir şekilde aktarılan birçok şeyi ayrıntılı bir şekilde betimliyor. Dehşet verici şeyler... Bunlar din adamlarını rahatsız etmiş olabilir.

Adem ve Havva'nın torunları dünyaya daha yeni nüfuz ederken Düşmüş Melekler yeryüzüne indiler... Tanrı'nın emirlerine karşı geldiler. İnsanlarla iç içe oldular. İnsanlara savaş, kozmetik, kıymetli taşlar ve günümüzde yaygın nice ilim ve sanatı öğrettiler. İnsanlarla düşüp kalktılar, melez çocukları dehşet saçan devler Nefilim'di. Sonra dünya çatırdadı, ekseni kaydı ve büyük bir tufan her şeyi alıp götürdü.

Enok'un Kitabı tarih öncesi uzaylı ziyaretçiler, batık kıtalar gibi birçok varsayıma yol açmıştır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 184

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 102

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hermes Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2011

Baskı Sayısı : 7. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

alınası kitap

arkadaşın yazdığı gibi uzaylılarla pek bağdaştıramadım. din felsefesi ile ilgilenen tüm arkadaşların almasını tavsiye ederim. bu kitap pek çok belgesele de ön ayak olmuştur.

15.11.2019

Ancient Aliens

Bahsi geçen düşmüş meleklerin aslında uzaylı ziyaretçiler olduğu üzerinde duruluyor. Ancient Aliens belgeselinde yazarı hakkında harika bilgiler edinebilirsiniz. Bu kitabı alın ve uzaylılarla insanlar arasında bir elçi olduğunu düşünerek okuyun.

24.01.2017

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.