Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Python Etkinik Seti-Kodlama Kulübü Seviye 1-2

Python Etkinik Seti-Kodlama Kulübü Seviye 1-2

Python Etkinik Seti-Kodlama Kulübü Seviye 1-2

Yazar: Kolektif
Yayınevi :

Altın Kitaplar

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789752120341

Çağımızda Bilişimsel Düşünme Yöntemi sadece bilgisayar mühendislerinin değil tüm bireylerin günlük yaşamda karşılaştığı problemleri çözme yeteneğini geliştirmelerinde etkin rol oynamaktadır. Her yeni çağın beraberinde getirdiği farklı problemler bulunmakta ve bu problemleri çözmek adına farklı çözüm teknikleri üretilmektedir. Dijital yerliler olarak adlandırdığımız çağın çocuklarını geleceğe hazırlarken rehberlik görevi edinen öğretmenlerin yeni öğrenme tekniklerini keşfederek geliştirmesi gerekmektedir.


Öğrencilerin tasarım yapabilecekleri, tasarımlarını görselleştirebilecekleri ve farklı çözüm üretebilmeleri için yeni yöntemler bulabilecekleri ortamı hazırlamak ise eğitim kurumlarının başlıca görevlerinden biri olmalıdır.


21. yüzyıl becerileri arasında bulunan, tüm dünyada kabul görmüş ve her bireyin edinmesi gerektiğine inanılan Bilişimsel Düşünme Yöntemi; problem çözmeyi, eleştirel düşünmeyi ve insan–bilgisayar etkileşimi arasındaki ilişkiyi anlamayı hedefleyen çalışmaların bütünü olarak tanımlanabilir. Eğitim sisteminde önemli bir yere sahip olan bu yöntem, öğrencileri dünyayı daha iyi anlamanın yollarından biri olan programlama becerisi kazandırmada da etkin konumdadır.


Öğrenciler bilişim teknolojileri dersinde dijital araçları etkin biçimde kullanmayı öğrenirken aynı zamanda problem çözmeyi, analitik düşünmeyi destekleyen çalışmalar da sürdürmektedir. Kodlama Saati Etkinliği başlığı altında “farklı düşünmeyi” öğretmeyi hedeflediğimiz çalışmalarımızla öğrencilerimiz küçük yaşta eleştirel düşünerek program yazabilmeyi ve oyun tasarlamayı da öğrenecekler.


Python Etkinlik Seti öğrencilerin ürün üretmelerini sağlayarak, kendilerinin bilişim alanında tüketici değil üretici olarak çalışacakları bir projedir.


Setin içerisinde 1 ve 2. seviyeye uygun Python kodlama kitabı, haftalık ve günlük çalışma planları ve uygulamaları, video ders anlatımları ve yapacakları yazılım çalışmaları yer almaktadır.


Python Ekinlik Seti’yle çocuklar kendi tasarladıkları oyunu kendileri kodlayarak geleceğin dünyasına ve kendi yaşamlarına katkı sağlayabilecek bir fırsatı yakalamış olacaklar.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız