Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yoldan Çekilin Hedefteyim

Yoldan Çekilin Hedefteyim

Yoldan Çekilin Hedefteyim

Yayınevi :

Goa

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055097363


Bir insanı tanımanın en kısa yolu kütüphanesini görmektir. Çünkü kütüphane, bir insan hayatının belleğidir. Kütüphanenin raflarında yan yana duran kitapların sırtlarına yazılı yazar ve kitap adlarını okuyarak, o insanın dünya görüşü, hayata bakışı ve duyarlığı konusunda bilgi sahibi olunabilir, kolaylıkla. Pusulanın olmadığı dönemlerde denizciler, gecenin siyah pelerininde parıldayan yıldızlara bakarak gün ışığında gidecekleri yolu ararlardı. Yıldızlar hep orada, birer kitap gibi gökyüzünün rafında durmaktaydılar. Kütüphane rafında kitap arayan bir okur, ya da gözlerini yıldızlara dikmiş bir denizci. İkisi de aynı arayış, aynı insandır. Çünkü her yıldız bir kitap ve her kitap bir yıldızdır. İkisinin de parıldayan bilginin ışığıdır. Elimizde tuttuğumuz bu kitap, Bahar Madazlı'nın iş hayatındaki bir dönemin gökyüzü haritasıdır. Bu haritada yıldızların yerinde kitaplar durmaktadır. Madazlı, hayatını aydınlatan ve etkisinde kaldığı öyküleri bir koleksiyon titizliğiyle sunuyor okura. Okurken ardına takıldığımız, bir insan hayatında işte böylesine büyük bir titizlikle biriktirilen öykülerin gücüdür. Harita denilince, hiç şüphesiz ki akıllara 'define haritası' gelir. Bahar Madazlı'nın kitabının sayfalarını çevirirken, insan hayatındaki en büyük definenin bilgi birikimi olduğu gerçeğine bir kez daha tanık oluyoruz. Kadınların hayatın zorlukları karşısında erkeklere göre daha cesaretli, daha dürüst daha çözüm üretici ve daha duyarlı olduklarına inandım... Kitapları birer yıldız gibi işlediğin bu güzel haritayı bizlere sunmanın yanında, kadın dünyasının derinliği konusunda da beni haklı çıkardığın için sana çok teşekkür ederim Bahar Madazlı.
- Sunay Akın -

Bahar Madazlı, başarısını "ışığını yılmadan takip ederek" kazanmıştır. Dostluğu kadar kariyeri de etkileyici bu güzel insanın keyifli bir dille aktardığı "Yoldan Çekilin Hedefteyim" kitabını iş hayatına atılan gençlere şiddetle tavsiye ederim. Kendi ışığınızı yakalayıp, başarılı olmak için çok şey öğreneceksiniz."
- Süreyya Ciliv -

Bahar Madazlı, 30 yıl boyunca çeşitli kurumlarda, çalıştı, üst düzey yöneticilik yaptı.. İyi ve tecrübeli bir "iş yolcusu"ydu yani. Ve iyi bir eş, iyi bir anne. Günlük yaşamında dayanışmayı önemseyen, "kötü gün dostluğu"nu ıskalamayan aile bütünlüğüne inanan iyi bir yurttaş. Bunlara yaratıcı, birleştirici ve organizasyon yetenekleriyle gelip geçen iş hayatı da eklenince biz dostlarının ısrarıyla "tecrübelerini genç kuşaklarla paylaşacağı bir kitap" kaçınılmaz oldu. Ama öyle bir kitap yazdı ki hem neşe hem tavsiye hem hüzün hem kahkaha hem de gerçeklerle dolu satırlarla yüklü. Yani insanın içini ısıtan "bahar" gibi.. Gençlere "yol" gibi. Hele ki hedefe kitlenmiş genç yönetici adaylarına duvarları aşmayı tarif eden bir klavuz gibi. Ellerine sağlık Bahar Madazlı. Ve bilin ki sevgili okurlar; sıkı durun o iyi bir yazarlığın da hedefinde...
- Nebil Özgentürk -
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Goa

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 176

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!