Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yüzyıllık Yalnızlık

Yüzyıllık Yalnızlık

Yüzyıllık Yalnızlık

7/10 - 99 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Seçkin Selvi
Yayınevi :

Can Yayınları - Çağdaş Dünya Yazarları Dizisi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789750719363


"Yüzyıllık Yalnızlık'ı yazmaya başladığımda, çocukluğumda beni etkilemiş olan her şeyi edebiyat aracılığıyla aktarabileceğim bir yol bulmak istiyordum. Çok kasvetli kocaman bir evde, toprak yiyen bir kız kardeş, geleceği sezen bir büyükanne ve mutlulukla çılgınlık arasında ayrım gözetmeyen, adları bir örnek bir yığın hısım akraba arasında geçen çocukluk günlerimi sanatsal bir dille ardımda bırakmaktı amacım. Yüzyıllık Yalnızlık'ı iki yıldan daha kısa bir sürede yazdım, ama yazı makinemin başına oturmadan önce bu kitap hakkında düşünmek on beş, on altı yılımı aldı. Büyükannem, en acımasız şeyleri, kılını bile kıpırdatmadan, sanki yalnızca gördüğü olağan şeylermiş gibi anlatırdı bana. Anlattığı öyküleri bu kadar değerli kılan şeyin, onun duygusuz tavrı ve imgelerindeki zenginlik olduğunu kavradım. Yüzyıllık Yalnızlık'ı büyükannemin işte bu yöntemini kullanarak yazdım. Bu romanı dikkat ve keyifle okuyan, hiç şaşırmayan sıradan insanlar tanıdım. Şaşırmadılar, çünkü ben onlara hayatlarında yeni olan bir şey anlatmamıştım, kitabımda gerçekliğe dayanmayan tek cümle bulamazsınız."
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 464

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 464

Dil : Türkçe

Yorumlar 21

TÜM YORUMLARI GÖSTER
kesinlikle okunmalı

belki biraz uzun gelebilir ama hayatımda bir kitabı okurken bu kadar yaşamadım.. bildiğiniz olayın içinde oluyorsunuz bu kadar muazzam bir dil kullanılabilir. Marquez'in neden büyük bir yazar olduğunu anladığım bir kitaptır

26.07.2018

Okunmalı

Kitabın ilk yarısını üç haftada son yarısını üç günde okudum :) Gerçekten başlarda sıktı ve hiç bitmeyecekmiş gibi geldi. Son çeyreğe geldiğinde yaşanan olayların aslında bir sona bağlandığını ve bir kurgunun parçası olduğunu anladım. Bitiş bölümünü ise günlerce aklımda tekrarladım.. Bence efsane bir kurgu..

30.09.2016

Bi tanesi muhteşem yazmış

Bir kişi muhteşem yazmış kitabın ispanyada geçtiğini anlatmış, yazık yazık 360 sayfa kitabı okumuşsun ama nerede geçtiğini bile bilmiyorsun, ondan sonra da muhteşem yazmışsın, kitap Kolombiya'da geçiyor ve tam bir fasarya.

28.07.2016