Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Akustik

Akustik

Akustik

8/10 - 15 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Sanatçı: Pentagram
  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 0889854252724

Türk Metal Müziği'nin efsane grubu Pentagram’dan 30. yıla özel “AKUSTİK” albüm

Efsane kadro ile 30 yıllık bir yolculuk

30 yıldır heavy metal dünyasındalar. Hafızalardan silinmeyen eserlere imza attılar. Çıkardıkları her albümde, heyecanlarından bir şey kaybetmediklerini gösterdiler. Bu süre içinde birçok müzisyen Pentagram adı altında buluştu. Ve şimdi bu isimlerin yolları “PENTAGRAM AKUSTİK”albümünde kesişti.

Sony Musicetiketiyle yayınlanan “Akustik”albümünde davulda Cenk Ünnü, bas gitarda Tarkan Gözübüyük, gitarlarda Hakan Utangaç, Metin Türkcanve vokalde Gökalp Ergen’den oluşan gruba, bu müzikal yolculuğun efsane isimleri Murat İlkan, Ogün Sanlısoy ve Demir Demirkan’ınyanı sıra Kerem Özyeğen, Ozan Tügen, Şebnem Ferah, İskender Paydaşgibi değerli konuklar da eşlik ediyor.

EFSANE KADRO BİR ARADA

Türkiye’de heavy metal müziğin dönüm noktalarından olan 1992 tarihli “Trail Blazer” albümündeki yırtıcı vokalleriyle Pentagram tarihinde iz bırakan Ogün Sanlısoy, yeni albümde güçlü perküsyon düzenlemesiyle öne çıkan “No One Wins The Fight”ı ve Pentagram’ı kurulduğu 1987’den bu yana takip eden kemik kitlenin her daim favori şarkılarından “Fly Forever”ı yeniden seslendiriyor.

Yayınlandığı 1997 yılında Pentagram’ın daha geniş kitlelerce tanınmasını sağlayan “Anatolia”, uluslararası yankı bulan “Unspoken” ve  “Bir” albümlerinde Pentagram’ın sesi olan Murat İlkan,albümde Melisa Uzunarslan’ın kemanıyla büyülediği “For The One Unchanging” ve klasiklerden “In Esîr Like an Eagle” şarkılarını yorumluyor.

“Trail Blazer” ve “Anatolia” albümlerinde yüksek voltajlı imzaları bulunan Demir Demirkanda, Pentagram’a bu kez akustik gitarıyla eşlik ediyor.

2010'da gruba katılan Gökalp Ergen,yakın dönem konserlerde hep bir ağızdan söylenen “Geçmişin Yükü”, “Uzakta” ve İskender Paydaş’ın piyanoyla sihir kattığı “Apokalips”i seslendirirken, “Give Me Something To Kill The Pain”de de Murat İlkan’la beraber unutulmaz bir düet sunuyor.

Aşık Veysel’in yıllar içinde Pentagram’la da özdeşleşen başyapıtı “Uzun İnce Bir Yoldayım” ve grubun en bilinen şarkılarından “Sonsuz” da bu albümde dikkat çekiyor. Gökalp Ergen, Murat İlkan ve Ogün Sanlısoybu parçaları birlikte seslendiriyor.

Dile kolay; tam 30 yıl… Efsane kadro tekrar bir arada! 

ŞEBNEM FERAH’TAN ANATOLIA YORUMU

Albümün heyecan veren bir diğer sürprizi de, grubun yakın dostu Şebnem Ferah’ın “Anatolia” şarkısını seslendirmiş olması. Kendine özgü yorumuyla Anatolia’ya yeni bir boyut katan Şebnem Ferah, bu performansıyla da oldukça konuşulacak.

Pentagram, akustik enstrümanlarla tekrar yorumladıkları şarkılarında tüm efektleri kapatarak, 30 yıllık bir serüveni paylaşıyor ve bu albümle her yaştan müzik tutkununu, yeni ve farklı bir yolculuğa davet ediyor.

 

Parça Listesi:

 

Apokalips

Geçmişin Yükü

Uzakta

No One Wins The Fight

Fly Forever

Gündüz Gece

Anatolia (feat Şebnem Ferah)

In Esîr Like An Eagle

For The One Unchanging

Give Me Something To Kill The Pain

Sonsuz

 

 

Disk Sayısı : 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!