Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dagarcik

Dagarcik

Dagarcik

Sanatçı: Hilal Nesin
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8680487150164


Ozanlar diyarı Çamşıh'lı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Hilal Nesin türküler ve ozanların içinde büyüdü. Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürarslan Konservatuvarında THM bölümünden mezun oldu. Müjdat Gezen Sanat Merkezinden de tiyatro eğitimi alarak sanat çalışmalarını diğer dallarda da aralıksız sürdüren Hilal Nesin 4 yıl Aydın TV de Türkü programı yaptı.

Daha sonra Antalya'ya yerleşip sanat çalışmalarına Antalya'da devam eden Hilal Nesin, kadın sorunlarının sahneye aktarımı ve kadınları sosyal hayatın içine almayı amaçlayarak Çeşnibahar Kadınlar Tiyatro Topluluğunu kurdu ve sanat yönetmenliğini yapmaya başladı. İlk çalışması olan "Çeşnibahar Müzikalini" hayata geçirerek başladığı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kadın sorunlarının anlatıldığı kendisinin yazıp yönettiği "Koca Yasa" oyunun yurt içinde ve yurt dışında sergiledi. Yine kendisinin yazıp yönettiği "Gıvır" ve Pembe Gözlük Mor Ayna" oyunları sergilenmektedir. Toplumsal sorunlara sessiz kalmayan Nesin, Cemal Canpolatın yazdığı annelerin "Barış" çığlığının duyulmasının hedeflendiği " Şeyh Bedrettin'den Bu Yana Can Yana" oratoryosunun yönetmenliğini yapıyor.

Kadın temalı çalışmalara imza atan Hilal Nesin Antalya Muratpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü bünyesinde kültür sanat sosyal projelerde yer almaktadır. Ayrıca Hilal Nesin'in yayımlanan "Koca Yasa" "Şeyimin Derdi" "Gevşek Vidalar" "Kızınca Kıyamet" "Bir atımlık Sen" "Diren Muhtar" kitapları bulunmaktadır.

2016 da çıkacak olan "Ademin Bademleri" "Hep Sonradan" kitapları ile de yazım hayatına devam ediyor...

Ahmet Nesin' le evli olan Hilal Nesin, Aziz Nesin' inde gelinidir.


Albüm İçeriği

1.Sivas Acısı
2.Yarim Derdini Ver Bana
3.Deveyi Deveye Çattım
4.Penceresi Yola Karşı
5.Topal
6.Muğlalı
7.Zor Nazlı Yar
8.Değirmen
9.Çıkrık
10.Dağlar Yeşile Boyandı
11.Biber Ektim


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.