Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kâinat Sustu

Kâinat Sustu

Kâinat Sustu

9/10 - 6 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Sanatçı: Can Bonomo
 • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
 • ISBN: 8697420671525

CAN BONOMO'NUN YENİ ALBÜMÜ

“KÂİNAT SUSTU”

MÜZİKSEVERLER İLE BULUŞUYOR! 

Alternatif müziğin Türkiye'deki en önemli temsilcilerinden Can Bonomo, iki yıl aradan sonra yayınladığı dördüncü albümü “Kâinat Sustu”yu dinleyicilerinin beğenisine sunuyor. 

Tüm albümlerinde olduğu gibi bu albümünde de Can Saban ve Ali Rıza Şahenk ile beraber çalışan ve kayıtları Ali Rıza Şahenk'e ait olan The FatLab isimli stüdyoda tamamlayan Can Bonomo, albümündeki 10 şarkıdan 8 tanesinin söz ve müziğinin sahibi. Sanatçı albümünde müziği Fikret Kızılok ve sözleri Ahmet Arif'e ait olan “Vurulmuşum” isimli şarkıyı yeniden yorumladı.

Albümün bir diğer sürprizi ise “Terslik Var” isimli şarkı için bir araya gelen Can Bonomo ve Ceza düeti.

Özge Fışkın'ın vokal koçluğunu üstlendiği ve back vokallerini yaptığı “Kâinat Sustu” albümünde söz ve müziği Can Bonomo'ya ve düzenlemesi Can Saban'a ait olan “Kal Bugün” çıkış şarkısı.

Albüm fotoğrafları Aylin Güngör tarafından analog olarak çekildi. 

Kâinat Sustu albümü için Can Bonomo'nun Manifesto'su:

Çağın ruhu dediğimiz şeyi saptamanın en kolay yolu, bir dönem alternatif olmuş akımların izdüşümlerini geriye doğru takip etmektir. Çünkü insanlar gelişebilmek için gerek tinsel, gerekse fiziksel dönüşümlere ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyari dönüşümlerin bazıları sert köşelere sahiptir. Çağdaşları tarafından anlaşılmamış ve dolayısıyla başkalaştırılmışlardır. Bugün hâlâ 1960’ların Hippie hareketinden ya da 1970’lerde oluşan Punk kültüründen müzikal ya da neşri tezahürler görüyor olmamız, bu çağların ruhunu içselleştirip sindirebilmek için doğru adımları attığımız yüzündendir. İçinde bulunduğumuz dönem değerli pek çok sanatçı, aktivist ve düşünür yetiştirmiş olmasına rağmen önünü göremediğimiz kompleks ve kaygılarımız, çağın ruhuna tartışmasız bir ket vurmaktadır. Bizler sanata, barışa ve insanlığa atılması gereken adımların savaş, erk ve sosyoekonomik vahametlerin gölgesinde kaldığını üzülerek seyrediyoruz. Artık yalnızca günü kurtarmak prensibiyle üretilen ve kısa bir süre içerisinde yok olacak şeyler tüketmek istemiyoruz. Kâinat sustu ve artık başkalaştırılmak pahasına; sanata hürriyeti, hüviyeti ve heyecanı yeniden atfetmek için gölgesi savaşlardan büyük aksedecek adımların sesini duymayı bekliyor. Bu albüm işte benim adımımdır. İnsanlık adına eminim çok küçük. Ve fakat vicdanım adına ehemmiyeti ölçülemez.”

 

 

Parça Listesi:

 

 1. YAN
 2. KAL BUGÜN
 3. TUTMAYIN BENİ
 4. ESMER
 5. KEYFİM KAÇIK ACIK
 6. YAZ GELSİN
 7. SAKLA
 8. VURULMUŞUM
 9. TERSLİK VAR (CEZA ile birlikte)
 10.   BRAVO

 

 

Disk Sayısı : 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!