Julio Iglesias

Julio Iglesias

Julio Iglesias Kimdir?

İspanyolca, Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Portekizce, Japonca ve Tagalog dili de dahil olmak üzere toplam 80 albümü piyasaya sunan ve dünyanın en başarılı Latin şarkıcısı kabul edilen Julio Iglesias, yepyeni albümü 'Quelque Chose de France'ı çıkardı.

Real Madrid'in genç takımında başarılı bir kaleci olarak oynarken, 20 yaşında bütün hayatını etkileyecek bir trafik kazası geçiren Madrid doğumlu Iglesias, 2 seneye yakın felç kalıp yatağa bağlanmak zorunda kalınca, babasının yardımcılarından birinin hediye ettiği gitarla oyalanmaya başlar. Yazdığı kısa şiirlere eşlik edecek melodiler besteleyerek zamanının büyük bir bölümünü geçirir. Bu arada, yaşama sevinci, iyileşme azmi ve sevenlerinin, özellikle de babasının desteğiyle herkesi şaşırtarak 2 senenin sonunda yeniden ayağa kalkmayı başarır ve rehabilitasyon sürecinde plajlarda babasıyla uzun yürüyüşlere çıkar.

Futbol kariyerine artık dönemeyecek olan genç Iglesias, Hukuk eğitimini tamamlamaya karar ... Tamamını göster
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.