Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Açık Denize Yolculuk
Açık Denize Yolculuk

Açık Denize Yolculuk

Tasavvuf Sohbetleri

7/10 - 6 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Nefes Yayıncılık - Tasavvuf Dizisi
Standart Teslimat
03 Mart - 08 Mart
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055902537

Açık Denize Yolculuk Kitap Açıklaması


Mana içre mana yolculuklar vardır. Seyir halinde iken görünen, her şeyden okunan; ayet ayet aşktır. Hazreti Mevlana "Aşk bir denizdir, gökyüzü bu denizde bir köpük…" buyurmaktadır. Aşk denizinde boğulmadan seyir ise ancak bir mürşid-i kâmilin rehberliğiyle mümkündür.

Son yüzyılın mutasavvıflarından, ilim ve hilim deryasında gönülleri dolaşan Cemalnur Sargut, Nefes Yayınları'ndan çıkan "Açık Deniz'e Yolculuk" kitabı ile bizi aşk denizine davet ediyor.

Bu davetiye, aşk denizinin hakikat ehli yol göstericilerinden Ken'an Rifâî ve onun irfan sofrasından beslenerek nicelerini besleyen Sâmiha Ayverdi'nin Muhammedî ahlak ile muhabbeti birleştiren manalarını içermektedir.

Açık Deniz'e Yolculuk, mana insanlarından Sadık Yalsızuçanlar ile gönül ehli Cemalnur Sargut'un "Açık Deniz" isimli televizyon programı ile başlayan ve sayfalara nakşolup şimdilerde okuyucularını bekleyen Muhammedî bir sohbettir.

Allah aşkını Peygamber Efendimiz (s.a.s)'in yolu çerçevesinde yaşayan Ken'an Rifâî'nin "Tasavvuf akademilerde öğretilmelidir." düsturunca Cemalnur Sargut'un yurt içi ve yurt dışında atmış olduğu adımlar da konu edilmektedir.

Akıcı üslubuyla 17 bölümden oluşan "Açık Deniz'e Yolculuk", edebî, ahlaki, ilmî meseleleri aşk ile yoğurarak tevhidi, nefis terbiyesini, teslimiyeti, hizmet ve ibadet hakikatini Hazreti Mevlana, İbn-i Arabî, Niyâzî Mısrî gibi velilerin ışığıyla okuyucuyu aşk denizinde manevi bir yolculuğa çıkarmaktadır.

Açık Deniz'e Yolculuk adlı çalışma, Cemalnur Sargut imzasıyla, yol ehline, gönül ehline, dinleyecek can kulağı olanlara doğru 'yolculuğa' çıktı…
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 232

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nefes Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 2
Teşekkür

Çok sevdiğim iki Hoca birlikte. Fevkalade güzel bir sohbet. Sanki bende onlarla birlikte açık denize yolculuğa çıkmış gibi hissettim kendimi. Teşekkürler Cemalnur Hoca. Teşekkürler Sadık Bey.

13.09.2014

Muhteşem

Çok faydalandığımız bir kitap ,emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.

28.08.2014

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.