Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Algı Yönetimi ve Manipülasyon
Algı Yönetimi ve Manipülasyon

Algı Yönetimi ve Manipülasyon

Kanmanın ve Kandırmanın Psikolojisi

8/10 - 6 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Pınar Yayıncılık - Araştırma-İnceleme Dizisi
Standart Teslimat
15 Nisan - 20 Nisan
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789753524292

Algı Yönetimi ve Manipülasyon Kitap Açıklaması


İçinde yaşadığımız modern şehir hayatında, bir yandan görevler ve zorunlu ilişkiler içinde boğulurken, diğer yandan algı yöneticilerinin manipülasyona dayalı kandırma teknikleriyle baş etmeye çalışıyoruz. Zira gerçekle aramıza giren manipülatörler; gördüklerimizi, duyduklarımızı ve hatta dokunduklarımızı nasıl yorumlayacağımızı belirlemek için profesyonel bir çaba gösteriyor. Neticede algı yöneticileri kolaylıkla verebildiğimiz "hayır" deme ve itiraz etme tepkisini ortadan kaldırarak insanları edilgen hale dönüştüren uzmanlık kodlarından yararlanmakta son derece mahirdirler. Oysa bu teslimiyetçi durum aile, siyaset ve bilim ilişkileri başta olmak üzere toplumsal alanın farklı katmanlarında bizi türlü yalanların kurbanı haline getirebilir.

Peki, algı yöneticilerinin manipülasyonları karşısında "hayır" demek hepimize neden bu kadar zor gelir? Usta yalancıların yönettiği bir dünyada yaşadığımızın farkında mıyız? Onaylamadığımız düşünceleri onaylar görünmek pahasına, bizi başkalarına uyum sağlamaya iten nedir? Dahası kandırmanın başarılı olmasında "niçin?" sorusunu sormayışımızın etkisi ne düzeydedir? Kampanyalar ve sürekli tekrar bizi nasıl yönlendirir? Manipülasyonları başarılı kılan unutkanlık, duygusallık ve düşüncesizlik zaaflarından kurtularak algı yöneticilerine karşı direnmeyi nasıl başarabiliriz?

Mücahit Gültekin, Algı Yönetimi ve Manipülasyon'da kanmanın ve kandırmanın psikolojisinin nasıl işlediğini çeşitli örneklerle gözler önüne seriyor. örnekler sağlık, eğitim, bilim, siyaset, sinema, ticaret ve İslam tarihi gibi farklı alanlardan seçilmiştir. Elinizdeki kitap manipülatörlerin tekrara dayalı kandırma süreçlerini sekteye uğratmak için her daim eleştirel düşünmenin gerekli olduğunun altını çiziyor. Gerçeğin peşinden sabırla yürüyerek yalanı, yalancıyı ve yalana maruz kalanı inceleyen yazar, algı yöneticilerinin operasyonlarına karşı direnememenin sebep olduğu sıkıntılardan kurtulmayı vaat ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pınar Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 5
TÜM YORUMLARI GÖSTER
Güzel

Güzel bir kitap

16.02.2021

Algı oyunları

Algı mühendisliği hakkında yazılmış nadide eserlerden biri okudukça hayrete düşeceğiniz bir eser

16.12.2020

Herkesin okuması gereken bir kitap

Algımızı yönetenleri ve kullandıkları teknikleri öğrenmek için okunması gereken bir kitap. akıcı hemen bitirirsiniz verdiği bilgiler çok çarpıcı. Bazen satıcıların bile algımızı yönettiklerini farkederiz ama salağa yatarız yada uğraşmak istemeyiz. Okurken evet bu durumla çok sık karşılaşıorum diyeceksiniz.Pedofili ve lgbt üzerinden yapılan manipülasyonlarada bolca değinilmiş.

14.12.2020

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.