Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Atatürk - Modern Türkiye'nin Kurucusu

Atatürk - Modern Türkiye'nin Kurucusu

Atatürk - Modern Türkiye'nin Kurucusu

6/10 - 15 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Andrew Mango
Yayınevi :

Remzi Kitabevi - Tarih Anı İnceleme Dizisi

Standart Teslimat
03 - 09 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789751409881


Uzman bir yazar, nesnel bir yapıt;
İşte Atatürk'ün yaşamı ve mücadelesi!...

İstanbul doğumlu İngiliz yazar Andrew Mango, beş yılı aşkın bir süre yaptığı araştırmalar sonucu, bu yapıtla kapsamlı ve nesnel çalışma ortaya koyuyor.

Türkiye'nin, bağımsızlığı ve varoluşu yolunda Atatürk gibi bir liderle yakaladığı olağanüstü şansı irdeleyen yazar, onu salt lider özellikleriyle değil, yakın çevresi ve insan ilişkileriyle de yansıtmayı başarırken, dönemin toplumsal yapısı ve güç dengelerine de açıklık kazandırıyor.

Prof. Geoffrey Lewis Atatürk için "O, tek bir insanın neler yapabileceğini gösteren 20. yüzyılın olağanüstü lideri" diyor. Evet, kitleleri ardından sürükleyebilen, insanları birbirine kenetleyebilen siyasal önder... Ancak sonuçta Atatürk de herkes gibi bir insan... Karizması, zaafları, kadınlarla olan ilişkileri, dostlukları, nefretleri, iyilikleri ve hatta kıskançlıklarıyla bir insan... Mango, bu olağanüstü çalışmasıyla, Atatürk'ü işte bu yönleriyle daha bir yakınlaştırıyor bize.

Bu basımda Saltanat ve Cumhuriyet dönemine ilişkin tüm yazılı kaynaklara ulaşılmıştır. Çoğu eski yazı birçok belge aslından olduğu gibi aktarılmış, döneme özgü söyleyiş ve ifade özellikleri korunmuştur.Sayfa Sayısı: 752

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

İlk Baskı Yılı : 2004

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Okuduğum en kötü Atatürk biyografisi

Objektiflikten uzak Atatürk'ü kötülemek üzere yazılmış, yorumlarla dolu bir kitap. Örneğin bir yerde Mehmetçiğin cebinden çıktığı ileri sürülen notta yazılanlara dayanarak askere "süngü tak yere yat" emrinin Atatürk'ün uydurması olduğunu öne sürüyor. Enver'in sözleriyle büyük önderin kavgacı, hırslı, ihtiras düşkünü bir kişiliğe sahip olduğunu işliyor. Peygamber yapsan Allah olmak ister diyor. O kadar çok var ki buraya sığmaz. Bu kitabı okumak istiyorsanız iyisi mi önce Turgut Özakman'ın Şu Çılgın Türkler ve Diriliş kitaplarını okuyun derim. En azından kaynakçalarını karşılaştırın.

23.12.2014

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.