Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bilgiyle Sohbet
Bilgiyle Sohbet

Bilgiyle Sohbet

9/10 - 40 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : İş Bankası Kültür Yayınları - İnceleme - Araştırma Dizisi
Standart Teslimat
28 Temmuz - 02 Ağustos
* 50 TL üzeri bedava!
  • 50 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786053609728

Bilgiyle Sohbet Kitap Açıklaması


Avrupa Bilimler Akademisi'nin ve Amerikan Bilimler Akademisi'nin ilk Türk üyesi, Rus Bilimler Akademisi'ne Fuat Köprülü'den sonra seçilen ikinci Türk, Türkiye Bilimler Akademisi'nin en genç kurucu üyesi, TÜBİTAK Bilim Ödülü kazanan en genç bilim adamı... İki şeref doktorası, Paris'te Collège de France'da profesörlük, ulusal ve uluslararası otuz bir adet şeref payesi ve ödül. Tüm bu nitelikleri şahsında toplayan Prof. Dr. A. M. Celâl Şengör halen İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü ile Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü'nde görevini sürdürmektedir. Dünyanın en saygın jeolog, bilim adamı ve üniversite hocalarından biri olmasının yanı sıra Prof. Şengör'ün en önemli özelliği hayata bir bütün olarak bilim çerçevesinden bakmasıdır. Bu anlamda kelimenin tam anlamıyla bir "akademisyen"dir. Prof. Şengör'ün yirmi yılı aşkın süreyle çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanan yazıları ve farklı platformlarda yaptığı konuşmalarının metinleri elinizdeki kitapta bir araya getirilmiştir. Prof. Şengör bilimsel birikimini elbette yine başta bilim olmak üzere eğitim, tarih, arkeoloji, coğrafya, edebiyat, toplum ve kültür gibi pek çok alanda okurlarla paylaşıyor. Herkesi Bilgiyle Sohbet'e davet ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 772

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 8
TÜM YORUMLARI GÖSTER
Dolu bir kitap

Kitap hakikaten sohbet havasıyla hazırlanmış. Okurken Celal Şengör hocanın konuşması gözümün önüne geliyor. Birbirinden bağımsız onlarca başlık ele alınmış ve kitabı açıp hemen tüketebileceğiniz şekilde hazırlanmış(Başlıkların çoğunluğu 15 sayfadan kısa).Celal hocanın sohbetini seviyorsanız alın derim.

17.07.2021

Celal hocam diyorum kafi ☺️

Kimseyi kırmadan anlamak isteyene yeterli bilgiyi kibarca veriyor sevimli hocamız 🥰

14.03.2021

celal hoca der susarım

zorunlu olarak okutulmalı.

18.02.2021

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.