Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Bilim Adamının Romanı

Bir Bilim Adamının Romanı

Bir Bilim Adamının Romanı

9/10 - 13 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Oğuz Atay
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık - M.E.B. Dizisi

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789754700671

Oğuz Atay’ın hocası İTÜ İnşaat Fakültesi profesörlerinden Mustafa İnan’ın hayatının roman kurgusuyla anlatıldığı Bir Bilim Adamının Romanı, 1975 yılında Bilgi Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Bir Bilim Adamının Romanı özet olarak Mustafa İnan’ın yoksulluk içerisinde başlayan hayatının dünyanın en güzel unvanı olan “bilim adamı”nı hak edişindeki müthiş hikaye anlatılmaktadır. Bir Bilim Adamının Romanı ana fikri ne kadar zorluk içerisinde yaşanılsa da ahlakî değerlerden ve özünden hiçbir şey kaybetmeden nasıl başarıya ulaşılabileceği şeklinde özetlenebilir.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullara tavsiye ettiği eser, İletişim Yayınları’nın özenli çalışmasıyla okurları etkilemeye devam ediyor.

 

 

 

 Önsöz Yazarı : Cahit Arf

İlk Baskı Yılı : 1987

Sayfa Sayısı : 280

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

Okuyun

Okunması gereken bir kitap vatanı milleti bilim için uğraşıp hayat boyu maddi sıkıntılarla mücadele etmiş çok değerli bir bilimadamını anlatıyor biraz ağır gelebilir ama çok anlamlı

10.07.2018

Harikaydı

Kitap severlerin büyük bir kısmı bu tarz kitapları sevmez ama bence harika bir kitaptı. Ne desem kitabı tarif edemem ancak okuyan ne demek istediğimi anlar.

15.03.2014