Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Çırak Hlapiç'in Olağanüstü Maceraları
Çırak Hlapiç'in Olağanüstü Maceraları

Çırak Hlapiç'in Olağanüstü Maceraları

Yayınevi : Nesin Yayınevi - Çocuk Dizisi
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054883417

Çırak Hlapiç'in Olağanüstü Maceraları Kitap Açıklaması


Ivana Brli? Ma?urani?, 1874-1938 yılları arasında yaşamış ünlü bir Hırvat yazarıdır. 1913 yılında yayımlanan ?udnovate zgode i nezgode šegrta Hlapi?a (Çırak Hlapiç'in Olağanüstü Maceraları) adlı ilk çocuk kitabıyla büyük üne kavuşmuştur. Roman gerçekçi unsurlarla masal özelliklerini ustaca birleştirir. Yalın bir anlatımla insani bakışı birleştirmiştir.

Çırak Hlapiç sadece bir ilk çocuk romanı olmakla kalmayıp çocuk edebiyatının temel örneklerinden biri olmuştur. Hırvatistan'da ilköğretim öğrencileri için zorunlu okuma listesinde yer almaktadır. Bir çok basımı yapılmış, çok sayıda dile çevrilerek dünyanın dört bir yanında yayımlanmıştır. Çocuk ve kukla tiyatrolarında çok sayıda gösterisi olmuştur. 1997 yılında çizgi filmi 2013 yılında ise uzun metrajlı çocuk filmi çekilmiştir. Çocuk edebiyatının dünya çapında klasik yapıtları arasında sayılan Çırak Hlapiç'in Olağanüstü Maceraları'nı ülkemiz çocuklarına kazandırmanın sevincini paylaşıyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nesin Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.