Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Handan
Handan

Handan

8/10 - 7 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Can Yayınları - Türk Edebiyatı Dizisi
Standart Teslimat
13 Nisan - 16 Nisan
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750723537

Handan Kitap Açıklaması


Ben artık zelil ve sefil bir günahkâr oldum. Ben artık tarihin en mel un çehresi Yehuda 'ya bir nazire oldum. Yehuda nasıl dünyanın pek muazzez bir simasını, efendisini birkaç dinar için sattı ise ben de dünyanın beni en çok sevmiş bir ruhunu, o ruhun hududu olmayan emniyetini, muhitini sattım, dünyada en çok sevdiği bir şeyin kalbini ondan çaldım.
Halide Edib Adıvar, kendisine asıl ününü kazandıran yapıtlarından biri olan Handan'da evlilik ve aşk ilişkilerini konu alır. İngiliz terbiyesiyle yetişmiş Handan, 11. Abdülhamid rejimine karşı mücadele eden Nâzım'ı reddederek Hüsnü Paşa ile evlenir, ama mutlu olmaz. Mutsuzluğu onu bir beyin kanamasına ve bilinç kaybına götürür.
Handanın yeni ve özenli basımını genç kuşakların kaçırmamaları gerekiyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 168

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2007

Dil : Türkçe

Yorumlar 3
Yenilikçi

yeni teknikler denediği romanında hayat hikayesinden de izler görebilirsiniz.

21.02.2021

Tavsiye edilir

Son derece akici bir roman

21.01.2021

ETKİLEYİCİ...

HANDAN, ESKİ DİLDEN KELİMELERE FAZLASIYLA YER VERİLMİŞ FAKAT BAZI BASKILARINDA KELİMELERİN AÇIKLAMASI YER ALAN ANLAŞILABİLİR BİR KİTAPTIR. HALİDE EDİP ADIVAR IN KALEMİNDEN ÇIKMIŞ BU ROMANDA ELE ALINAN AŞK HİKAYESİ GERÇEKTEN ÇOK ETKİLEYİCİ VE AYNI ZAMANDA HANDAN KARAKTERİNİN YAŞADIĞI TALİHSİZ OLAYLAR VE AYNI TALİHSİZ SON KİTABIN BİTİMİNDEN İTİBAREN UZUN SÜRE ETKİSİNİ HİSSETTİRİYOR VE ÜZERİNDE DÜŞÜNMENİZE SEBEP OLUYOR. TAVSİYE EDERİM

29.10.2010

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.