Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İyiden Mükemmel Şirkete

İyiden Mükemmel Şirkete

İyiden Mükemmel Şirkete

7/10 - 8 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Jim Collins
Yayınevi :

Boyner Yayınları - İş Hayatı Dizisi

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789757004431


Yazar Jim Collins, 5 yıl önce bu sorularına cevap bulmak üzere araştırma ekibindeki arkadaşları ile beraber ABD kökenli 1400'ün üzerinde şirketi inceledi. İşte bu kitap, vasat bir şirketin nasıl mükemmel ve aynı zamanda kalıcı başarılar elde eden bir şirkete dönüşebileceği konusunda, evrensel boyutta uygulanabilir araştırma bulgularını içeriyor.

Kitap, ABD'de basıldığı 2001 yılından beri "İş Hayatı Kitapları" kategorisinde, en çok satanlar listesinin başından hiç düşmedi. Yazar mükemmele ulaşmanın; ünlü CEO'lar, en son teknolojik uygulamalar veya popüler değişim tekniklerini uygulamakla değil, doğru insanlarla doğru hedefe odaklanmış disiplin kültürünün hakim olduğu bir ortam yaratmakla gerçekleşebileceğini söylüyor. Bu savını da örneklerle ve gerçek şirket hikayeleriyle süslüyor. Jim Collins'e göre mükemmele ulaşma yolculuğunda değişim süreci, ilk aşamada enerji istemesine rağmen bir kez ivme kazandığında, aldığı enerjiden çok daha fazlasını geri veriyor. Bu nedenle vasatlığın içinde boğulmak yerine her organizasyon, kitabın sunduğu pratik yol haritasını takip ederek uzun dönemli mükemmelliğe ulaşabilir.Sayfa Sayısı: 1

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Boyner Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2004

Sayfa Sayısı : 1

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

matematik bilenler icin

Büyümek isteyen şirketlerin ihtiyacı olan bir yol haritası diyebiliriz. Özellikle hırslı ve narsist Anadolu tipi yönetici ve patronların hiç işine gelmeyecek şeyler anlatılıyor. Şirketi büyütmenin tevazu ve gelişime açık olmakla ilgili olduğunu, matematiksel ispatlariya sunmuş Jim Collins. Turkiyedeki şirketlerin büyüme modeli olabilecek çok sayıda örnek şirket var içinde. Ama bu kadar sabırsız bir Anadolu toplumu, bu kitabı okuyacak kadar bile sabreder mi ?

13.11.2016

Yöneticiyim Diyen Herkesin Okuması Gereken Bir Kitap

Başarılı şirketler bulundukları yerlere nasıl geldiler? Nasıl yöntemler uyguladılar? Neyi doğru yaptılar? Neyi yapmadılar? İçinde alınabilecek muhteşem derslerin olduğu bir kitap... Biraz ders kitabı formatına yakın yazılmış olsa da mutlaka okunması gereken bir kitap!

25.10.2016