Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kendi Gerçeğine Seyir
Kendi Gerçeğine Seyir

Kendi Gerçeğine Seyir

Yazar: Ali Bektaş
Yayınevi : Nesil Yayınları - Din ve İlahiyat Dizisi
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786051310213

Kendi Gerçeğine Seyir Kitap Açıklaması


"Kendini bilen, Rabbini bilir" sırrınca, insanın âlemlerin Rabbini tanımasının yolu, en başta kendisini tanımasından geçer. İnsanın Hakk'a kul olması Hakk'ı bilmesine bağlı olduğu gibi, Hakk'ı bilmesi ve tanıması da kendisini bilmesine ve tanımasına bağlıdır.

Bu bakımdan, "Lâ ilâhe illallah" gerçeği içinde bir yolculuk için, insanın önce nefis ve benliğini ilahlaştırmaktan kurtulması ve 'bana ait' dediği ne varsa hepsinin O'nun malı ve emaneti olduğunu idrak etmesi gerekir.

Elinizdeki eser, işte bu gerçekten hareket ediyor. Bir tasavvufî sohbet ve muhabbet üslubu içerisinde, insanı kendi gerçeğini seyre; ve bu seyr ile de, Rabbini tanımaya ve yalnız O'na kul olmaya davet ediyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 232

Baskı Yılı: 2011


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 186

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nesil Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 7
TÜM YORUMLARI GÖSTER
SELAM OLSUN HİDAYETE TABİ OLANLARA.

YAŞAM AYNI YAŞAM DUYGULAR AYNI DUYGULAR SADECE DEĞİŞEN KİŞİNİN BAKIŞ ACISI YA RAHMANİ YADA NEFSANİ.İŞTE İNSAN GERÇEĞİNİ EN GÜZEL TARİFİ BU ESERLERDE.RAHMAN İLE İNŞAA OLMAK İÇİN ONUN PROJESİNE UYMAK İYİLEŞMEK VE HANİF DUYGULARA SAHİP OLMAK İÇİN ONUN REÇETESİNİ UYGULAMAK GEREK. ALLAH İNSANA TERCİHLERİNİN NETİCESİNİ YAŞAYACAĞI BİLDİRİRKEN BİZDE TERCİHLERİMİZİ RAHMANIN İSTEDİĞİ ŞEKİLDE YÖN VERMEYE ÇALIŞALIM. İŞTE BU ESERLERDE BAHSEDİLEN BİZLERİN KULLUĞU VE RAHMANIN İSTEKLERİDİR.GAYRET KULDAN HİDAYET ALLAHTANDIR.

08.03.2012

Tavsiye

Bir dostun tavsiyesi ile sipar,ş vermiştim. Görevli arkadaş kısa sürede temin etti. Okudukça kendimi tanıma, var oluş sebebime ilişkin, neden doğdum, beni Yaratan neden yarattı, benden istedikleri neler, topluma ve yakınlarıma nasıl faydalı olabilirim gibi bir çok sorularıma cevaplar bulabildiğim Şahane bir eser. Kitap serinin ilki olmakla, serinin diğerlerinin yakın zamanda yayınlanması dildklerimle, emeği geçenlere teşekkür ederim.

02.10.2011

KENDİMİZİ BİLMEK

BU ESER, İNSANIN KENDİNİ BİLME SIRRINA ERMESİ İÇİN KENDİNDEN KENDİNE BİR YOLCULUĞA ÇIKARIYOR. ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.

02.10.2011

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.