Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Outliers (Çizginin Dışındakiler)-Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur?

Outliers (Çizginin Dışındakiler)-Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur?

Outliers (Çizginin Dışındakiler)-Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur?

Bazı İnsanlar Neden Daha Başarılı Olur?

8/10 - 43 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
27 - 29 Şubat
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055755300


Başarılı insanlar hakkında anlatılan bir hikâye vardır; onların zeki ve hırslı oldukları söylenir. Outliers'te Malcolm Gladwell başarının gerçek hikâyesinin bundan çok farklı olduğunu ve bazı insanların neden başarılı olduğunu anlamak için, bunların çevrelerine daha dikkatli bakmamız gerektiğini iddia ediyor. Mesela aileleri, doğum yerleri ve hatta doğum tarihleri... Başarının hikâyesi başta göründüğünden daha karmaşık ve çok daha ilgi çekici...
Outliers, Beatles ve Bill Gates'in ortak yanlarının ne olduğunu, Asyalıların matematikteki olağanüstü başarısının sırrını, star sporcuların bilinmeyen avantajlarını ve tüm New Yorklu avukatların özgeçmişlerinin neden aynı olduğunu ve dünyanın en zeki adamının neden adını bile duymadığınızı açıklıyor. Bunların hepsi de nesiller, aile, kültür ve sınıf açılarından açıklanıyor. Gladwell'in iddiasına göre, bir Silikon Vadisi milyarderi olmak istiyorsanız, hangi yıl; başarılı bir pilot olmak istiyorsanız nerede doğduğunuz çok önemli.

Çizginin dışındakilerin -yani normal beklentilerin ötesinde başarıyı yakalayan kişilerin- hayatları tuhaf ve alışılmadık bir mantık izliyor. Gladwell bu mantığı basitleştirirken insanın kendi potansiyelinden en yüksek seviyede nasıl yararlanacağı konusunda heyecan verici bir plan sunuyor. Malcolm Gladwell, Tipping Point kitabında dünyayı anlama şeklimizi değiştirmişti Blink'te düşünme hakkındaki düşüncelerimizi değiştirdi. Outliers'taysa başarı konusundaki anlayışımızı değiştiriyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 244

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Format:

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Mediacat Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 5

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Başarıyla ilgili bakış açınızı gözden geçireceksiniz.

Yıllardır başarı ile ilgili ezberlediğimiz klişe düşüncelerimizi sil baştan değerlendirmemizi sağlayan ve bize farklı bir bakış açısı kazandıran çok başarılı bir kitap. Şunu samimi olarak söyleyebilirim ki ileride vereceğim bazı kararlarda aklıma kesinlikle bu kitap ve altını çizdiğim cümleleri gelecek.

01.11.2019

Olağanüstü

Harika bir anlatıma ve sürükleyici hikayelere sahip bir kitap bu kitabı okuduktan sonra hayatınıza da uyarlayabilirsiniz ve gerçekliği sizi de şaşırtacak herkese sonuna kadar tavsiye ediyorum.

31.10.2019

Başarının nedenlerini birleştirerek sunan çok güzel bir kitap

Yetenek, uzmanlaşma, çok çalışma ile birlikte, çevresel faktörlerin etkisi ve zamansal ihtiyaçların var oluşuyla, doğru yerde, doğru zamanda, doğru şeyler yaparak bulunmanın eşsiz bileşkesini dünyaya damga vurmuş başarılı kişiler üzerinden anlatan çok güzel bir kitap. Bu kitabı okuduktan sonra başarıya ve başarılı insanlara karşı bakış açınız değişecek. Tavsiye olunur.

16.02.2016

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız